Wpis z mikrobloga

Następnego kota trzymać u siebie w domu zamiast puszczać samopas


@pat1ryk: Na sznurku trzymać kota jak w "Sami Swoi" ? Nie popadajmy w skrajności, kot ma charakter na drapieżnika i osobnika wychodzącego, to tak samo jakbyś zostawił otwarte auto w środku miasta i miał do wszystkich pretensje że ktoś coś z niego #!$%@?ł, a czemu drzwi nie zamknąłeś ? ¯\_(ツ)_/¯
puścił kota samopas a teraz ma pretensję do całego świata, że coś mu się stało.


@pat1ryk: Czy kot był na tyle agresywny że trzeba było go kopać ? Mam kopnąć zwierzę tylko dlatego że wtargnęło mi na podwórko ? Po prostu przegonić, strzelić petardę czy dwie i się moment oduczy, po co "zabijać" (a przynajmniej tak kopnąć aby trzeba było uśpić), nie jestem bambinistą, ale minimum empatii do żywego stworzenia mam.
@MrPawlo112: Też mam empatię, ale mojej babci kot sąsiadów codzienni srał do ogródka i niszczył warzywa, które potem nie nadawały się do niczego. Nie pomagało nic, nawet pistolet na kulki i tak przychodził i tam srał. Potrafię więc zrozumieć kogoś, kogo w końcu szlag trafił. Masz kota to sobie go pilnuj, a nie zwalaj swoją fanaberię o posiadaniu zwierzaka innym na głowę. To obowiązkiem właściciela, a nie jego sąsiadów jest zapewnić
To obowiązkiem właściciela, a nie jego sąsiadów jest zapewnić kotu miejsce do zabawy, srania, spania itp.


@pat1ryk: Upilnujesz kota na podwórku (wieś, obrzeża miasta) ? Jedynie trzymać go pod kloszem lub na sznurku jak się mieszka w bloku, wtedy to rozumiem i jest to uzasadnione, ale kto nie zeżre jeśli nie będzie miał dostępu, jak mi na czymś zależy (niech to będą głupie kaczki czy cokolwiek co jest niżej od kota