Wpis z mikrobloga

AOC - klasa sama w sobie. Weszła tam za darmo, bo dostała zaproszenie i wysłała genialny wręcz - biorąc pod uwagę kontekst imprezy - przekaz.

Beka natomiast z pultających się biedaków z zamordystycznego, wschodniego zaścianka, którzy zarabiają dwa, czy tam trzy tysiące dolarów miesięcznie i myślą, że #!$%@? są adresatami tej sukni xD

Skończcie najlepsze studia, zarabiajcie godnie, postawcie kilka domów (90% z was i tak tego nie osiągnie), a i tak będziecie zawsze biedakami.

Skumulujcie przez życie majątek w okolicach obecnych 10 mln złotych. W sumie brzmi nieźle, nie? No nie wiem. Będziecie tylko 60 tysięcy razy biedniejsi niż Bezos w tej chwili. Pomijam, że Jeff zarabia ponad miliard złotych dziennie - głównie na absolutnym wyzysku takich jak wy. Raczej go nie dogonicie.

Skończcie z tym żenującym cope’m. Nikogo poza Morawieckim nie interesują wasze śmieszne grosze. Jesteśmy wszyscy tak samo biedni w porównaniu do miliarderów.

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkonfederacji #aoc #usa
Tywin_Lannister - AOC - klasa sama w sobie. Weszła tam za darmo, bo dostała zaproszen...

źródło: comment_1631620121gheO5jt7zV3bpvjRUsdGDF.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Doświadczenie pokazuje, że wszystkie inicjatywy opodatkowywania bogatych prowadzą do biednienia biednych.


@true-true: Mógłbyś przedstawić badania to potwierdzające?
  • Odpowiedz
@M_xxx: Polski ład, dzieje się teraz. W przypadku UoP negatywnie zaczną to odczuwać już osoby o zarobkach powyżej 8 tys zł (trochę ponad 2k$). Przy działalności stratni będą jeszcze mniej zarabiający.
Dziwnym trafem słynny kalkulator razem większe obciążenia dawał już przy kwotach rzędu 6000 tys netto, jeżeli nie niżej.
  • Odpowiedz
Pomijam, że im bardziej zatrujesz bogacenie się, tym mniejszy drive ludzie będą mieli, żeby robić duże rzeczy.


@true-true: Zdecydujesz się nie zarabiać więcej ponieważ środki powyżej 2mln zł rocznie będą oprocentowane 3% wyżej?

To dlaczego ludzie w ogóle decydują się zarabiać powyżej kwoty wolnej od podatku?
  • Odpowiedz
Polski ład, dzieje się teraz


@SKYFander: Podsumowując. Mamy kapitalizm, rządzi prawicowa partia, (nawet nie centrolewicowe Razem), która zwalnia z opodatkowania nawet dziedziczone miliardy, i to nazywasz realizacją "tax the rich".

To jest szuryzm.
  • Odpowiedz
Przekaz jest głupi z zupełnie innego powodu. Bogaci są bogaci, ale jest ich na tyle mało, że i tak nie robi to różnicy w skali budżetu.


@TenTypZez: Absolutna bzdura. Każda podwyżka podatków ma wyliczenia dotyczące tego ile przyniesie dochodów.

Jednocześnie i tak przerzucą te koszta na konsumentów, bo mają taką możliwość.


Przykład krajów z wyższymi podatkami (takimi jak np. Dania) pokazuje, że nie masz racji.
  • Odpowiedz
@M_xxx:

Podsumowując. Mamy kapitalizm,

Tak, mamy. Jednak nie wiem co ma polityka podatkowa do tego, czy mamy kapitalizm czy socjalizm. Rozmawiamy o podatkach.

rządzi prawicowa partia, (nawet nie centrolewicowe Razem), która zwalnia z opodatkowania nawet dziedziczone miliardy, i to nazywasz realizacją "tax
  • Odpowiedz
@rzep: Kucu uznali że nie warto podatkować bogatych bo ci i tak za mało pieniędzy mają. Lepiej będzie podatkować biednych.
Ten pomysł podsunełi im sami bogaci.
  • Odpowiedz
Krzyczymy "tax the rich"


@SKYFander: PiS nie krzyczy "Tax the rich". Ty też nie (jacy #!$%@? "my?"). p0lactwo patrząc na komentarze też nie krzyczy.

Bredzisz.

Raczej widzę wrzask "save the rich, tax the poor".
  • Odpowiedz
PiS nie krzyczy "Tax the rich". Ty też. p0lactwo patrząc na komentarze też.


@M_xxx: Widzę autyzm mocno, wszystko musisz mieć bardzo bezpośrednio przedstawione, żeby cokolwiek zrozumieć.
  • Odpowiedz
te leniwce i nieroby są od ciebie bliżej kilkadziesiąt tysięcy razy bardziej niż 2755 miliarderów, których wspomniałeś.


@Tywin_Lannister: co to za argument? ma wywoływać zazdrość, czy co?

Opodatkowanie miliarderów to jest jakiś taki jednorożec, remedium co ma rozwiązać wszystkie problemy. Prawie jak podatek katastralny w Polsce. Oni mają dużo pieniędzy, ale to jest nic w skali świata, a przede wszystkim w skali czasu. Te liczby robią wrażenie porównując z rocznymi wydatkami niektórych państw, ale to nie są odnawiające się w tym samym tempie źródełka tylko fortuny budowane
  • Odpowiedz
Mógłbyś przedstawić badania to potwierdzające


@rzep: hahahahahahaha nie. Nie wiem czy są jakieś badania na ten temat. W ostatnich kilku latach przeżyliśmy kilka prób "opodatkowania bogatych". Przykładowo podatek bankowy miał odciągnąć trochę śmietankiz zysku bankierom. Nie wiem jak Tobie, mi opłaty w 2 bakach podskoczyły w przeciągu kilku miesięcy. Osatnio podatek od usług cyfrowych, żeby tech-giganci też dokładali się do budżetu państw wktórych zarabiają - w dniu wejścia podatku dostałem
  • Odpowiedz
Dlaczego bezos ma zarabiać 1 mld dziennie jeśli ty zarabiasz tylko 100k rocznie a sprzątaczka ze 20k?


@cwlmod: Bo może. Dlaczego widzisz w tym problem?

wolalbym pracować 30, a nie 40h tygodniowo. Korpo mi tego nigdy nie da, chociaż spokojnie by
  • Odpowiedz