Wpis z mikrobloga

#pomoc #lightroom #fotografia #informatyka #programowanie #komputery

Mirki pomocy bo już mnie #!$%@? strzela.Moja małżonka jest fotografem i wszystkie zdjęcia obrabia/przetrzymuje na wspólnym komputerze, sytuacja wygląda tak że zdjęcia przetrzymuje na dysku D czyli spoko ale ciągle zapełnia się dysk C jakimś gównem.Co włączy lightroom lub Photoshopa to z 10 g wolnego na dysku robi się 5 i tak w kółko.
Dajcie jakieś rady jak to porządnie ustawić, bo #!$%@? człowieka bierze

Wydaje mi się że oba programy są zainstalowane na dysku D ale nadal coś nadpisuje na systemie …
poborski28151691 - #pomoc #lightroom #fotografia #informatyka #programowanie #kompute...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poborski28151691: 100 GB an dysk systemowy to samobójstwo.

Zarządzaliśmy w firmie maszynami co miały OS disk 128 GB. Niewiele używane maszyny (poza security update etc.) zapełniały się samymi aktualizacjami. 256 GB to niezbędne minimum.
  • Odpowiedz
@zimowyporanek: nah, te aplikacje mają w domyśle używania folderu C:\ więc ten się zapełnia bo nikt nie zmienił na inny dysk

@poborski28151691 Jak ma tego dużo to kupuje się serwer domowy z pamięcią rzędu 10TB albo i większą
Albo po taniości bierze się adapter na kilka dysków i kupuje kilka dysków po 4TB

100GB to teraz ważą gry, więcej maja telefony.
A i nawet zegarki mają już po 64GB
  • Odpowiedz
Wejdź w Preferences w Lightroom albo Photoshopie i tam wyszukaj ustawień. Albo poszukaj w necie "Light room cache files settings"
  • Odpowiedz
@poborski28151691 w Photoshopie da się ustawić miejsca zapisywania plików tymczasowych. Kiedyś robiłem bardzo dużą grafikę, system krzyczy, że za mało miejsca, patrzę, a mi z dysku 50 GB zjadło.
  • Odpowiedz