Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam trochę nietypowy problem z niebieskim.

Wiem, że będzie na pewno hejt na mnie ale wolę się upewnić.

Otóż mamy różne podejście do ślubu i zaręczyn.
Ja zawsze chciałam mieć zaręczyny przy rodzinie, jakaś mała imprezka.
Ślub niekoniecznie huczny ale faktycznie żeby to było z rodziną, mieć wesele w restauracji albo w domu (rodzina ma duży).

Natomiast on ani nie chce zaręczyn ani ślubu z rodziną.
Dla niego równie dobrze dziś moglibyśmy iść do urzędu i podpisać papier.

Nie Interesuje mnie oczywiście sam pierścionek i pieniądze bo u nas to jednak ja zarabiam więcej ale kurcze chciałabym żeby to było choć trochę wyjątkowe, żebyśmy my mieli miłe wspomnienia z tego na całe życie jak i nasze rodziny.

Może powinnam odpuścić i faktycznie uznać, że to nie jest pierwsza potrzeba i uznać ślub za zwykłą formalność?

Oczywiście awantur nie mamy o to ani nic, po prostu zazwyczaj jak o tym rozmawiamy to wychodzi na to, że mamy trochę inne podejścia na ten temat, nie jest to jakiś tak zwany deal breaker ale trochę mi przykro z tego powodu.

Co sądzicie mirki?

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613e78e15fb896000a0054c4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 39
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale zareczyny to moment PARY a nie RODZINY XD Możecie ogłosić zareczyny później rodzinie i z tego powodu swietowac. Mój ojciec mamie oświadczył się tydzień przed jej 18-stką, a na urodzinach oglosili. W ogóle dyktowanie komus jak ma się oświadczyć jest okropne. Co do samego ślubu jak najbardziej macie prawo mieć różne podejście, to nie jest nic dziwnego.
@AnonimoweMirkoWyznania: przecież zaręczyny przy rodzinie nie mają sensu. Skoro organizujecie imprezę zaręczynową, to jest już po zaręczynach, bo tak naprawdę odpowiedziałaś na pytanie, czy wyjdziesz za niego. Jak ktoś wyżej napisał, sens ma zaręczyć się we dwójkę, a zrobić imprezę żeby to uczcić. Co do ślubu, to musicie to ustalić, tu nie ma dobrej i złej odpowiedzi, tylko osobiste preferencje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: masz prawo miec swoje oczekiwania, on ma prawo miec swoją wizję ( )

Swoją drogą czy takie gadanie o zaręczynach i ślubie otwarcie juz ci nie zniszczylo 'magii chwili' skoro to nie niespodzianka?
Skoro już ustaliliście ze oboje chcecie tego ślubu to może od razu przejdziecie do jego organizacji? W tej sytuacji sztucznie pompowane zaręczyny byle były są już jakas szopka
@OKOKONIA mogę tu napisać, ale to dawno było bo ja stary człowiek jestem (ślub w 2009)
Ja nie organizowałem tego, jedyne co zrobiliśmy to wybraliśmy dobre biuro (wtedy to było Tui) i zapytaliśmy czy mają taką usługę
Mieli o dziwo.
My chcieliśmy ślub w konkretnym dniu w środku tygodnia, prawo było takie że trzeba być na Mauritiusie kilka dni wcześniej, więc przylecieliśmy chyba w sobotę, we wtorek w urzędzie załatwiliśmy papierologie a
wykopowy_brukselek - @OKOKONIA mogę tu napisać, ale to dawno było bo ja stary człowie...

źródło: comment_1631527044qRYdLr1WNYLIf5Sait1sy6.jpg

Pobierz
knur:

Ja zawsze chciałam mieć zaręczyny przy rodzinie, jakaś mała imprezka.


Pierwszy raz w życiu słyszę o czymś takim. Zapraszasz rodzinę na umówiony termin i nie wiem on klęka przed Tobą z tym pierścionkiem? Nie krytykuję, nie oceniam po prostu to jest nowość dla mnie, że ludzie tak robią. Też doskonale rozumiem typa, że nie chce brać udziału w czymś takim. Ja bym nie chciał. Nawet jak ktoś jest ultra dynamicznym
@KozussziJB: @KozussziJB: my dalismy rodzinie wybor - nie chcielismy typowego wesela, ale widzielismy raz w Krakowie takie ktore nam sie podobalo. szlismy na spacer nad wisla i akurat para wchdozila na barke z goscmi, na barce byl bufet i zespol grajacy swinga. dpytalismy i to bylo zaplanowne na kilku godzinny resj wisla i tyle
no dla nas bajka
ale rodzina cos marudzila ze to nie to, ze nie wypada
to
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja się z nim zgadzam i tez tak zrobiłem. Co nie znaczy ze same zaręczyny czy ślub nie mogą być pamiętne. Może pojedźcie w jakieś fajne miejsce i weźcie ślub w polskim konsulacie? Dla mnie zaręczyny przy rodzinie to strasznie creepy. Duże i formalne wesele tez nie do przejścia. Zamiast tego fajna impreza dla przyjaciół ewentualnie i obiad/kolacja dla najbliższej rodziny. Ale wiadomo, różowe często maja jakieś odchyły po naoglądaliście