Wpis z mikrobloga

@Astorre: tak jest, byczq, ale i tak jestem na plusie póki co, więc luz
@Guardis: na pepco i xtb jestem bagholderem, szkoda sprzedawać, tym bardziej że myślę że xtb jeszcze urośnie, a pepco już głębiej nie spadnie. KGHM sprzedawać będę, choć szkoda że niedanwe 190 przegapiłem, ale i tak 6% na plusie
@goferoo: bo może jestem typowym wykopkiem
@Manah: zrozumiałem to, więc już tak
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: polecam na jakiś czas nie logować się do brokera i na spokojnie rozkminić swoją strategię inwestycyjną. Na to potrzeba trochę czasu, ale takie dokupowanie/sprzedawanie ad-hoc po pierwsze raczej nie przyniesie spektakularnych wyników (zwłaszcza w długim terminie), ale też pomoże ogarnąć sytuację w przypadku grubszych spadków itd. Koniec końców zaoszczędzisz pewnie przy tym sporo czasu i nerwów, bo codzienne logowanie do brokera musi być mocno męczące.
  • Odpowiedz
ale takie dokupowanie/sprzedawanie ad-hoc po pierwsze raczej nie przyniesie spektakularnych wyników


@wolnyarystokrataYT: ironicznie, że na takich losowych papierach to ja mam +10-15%, a na tym co sobie zaplanowałem (grube dywidendówki) wynik przeciętny

bo codzienne logowanie do brokera musi być mocno
  • Odpowiedz
ironicznie, że na takich losowych papierach to ja mam +10-15%, a na tym co sobie zaplanowałem (grube dywidendówki) wynik przeciętny


@arsen-zujew: mam wrażenie, że mylisz trochę szczęście z inwestowaniem. Równie dobrze mogły spaść o 10-15% w tak krótkim terminie (rozumiem, że mówimy o 2 miesiącach max). Inwestowanie to gra w długim terminie. Poza tym, takie żonglowanie papierami jeśli nie masz tego na rachunku IKE/IKZE będzie zjadane przez podatek.

Nie bardzo, nawet podoba mi
  • Odpowiedz
@arsen-zujew trochę ciężko się odnieść, te wolumeny trzeba by przeliczyć na rzeczywisty nominał, żeby zobaczyć skład portfela. Ogólnie wydaje się, że masz po prostu bardzo dużo rzeczy, co z jednej strony pomniejsza ryzyko z drugiej zaś ogranicza potencjalny zysk, a także utrudnia bieżącą analizę i nadzór nad inwestycjami.
  • Odpowiedz