Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chcę kupić żonie lornetkę do obserwacji ptaków w parkach/lasach i do takiej lekkiej ogólnej turystyki leśnej i jakieś wzniesienia czasem (Jura K-CZ). Oczywiście wszystko amatorsko, ale żeby jednak sprawiało przyjemność. Najlepiej żeby nie był to jakiś klocek tylko coś bardziej poręcznego. Pomóżcie proszę wybrać co będzie lepsze.

Wstępnie miałem wybraną Delta Forest II 8x42, ale widzę że wyszło cos nowego jak 8,5x50. Teoretycznie minimalnie większe powiększenie, lepsza średnica szkieł ale z drugiej strony widziałem że na 1000m ta 8x42 pokazuje ~148m a ta 8,5x50 tylko ~98m (liniowo czy jakoś tak). Testów/recenzji tej nowej 8,5x50 nie znalazłem jakoś... Ta 8,5x50 wydaję się nowsza, lepsza minimalnie, zastanawia mnie tylko ta różnica w szerokości obrazu. Może ktoś używa/używał i może porównać albo dać opinie z pierwszej ręki?

Proszę pomóżcie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#lornetka #lornetki #ornitologia #ptaki #las #wycieczki #turystyka #obserwacje #optyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613a733d9e223f000b16f3c5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli żona będzie obserwować głównie w lasach, a nie na polach czy dużych zbiornikach wodnych to lepiej brać tą jaśniejszą (z większą średnicą). Duże pole widzenia przydaje się jeżeli np. stajesz nad brzegiem jeziora i patrzysz metr po metrze czy coś tam pływa. Korzystałem kiedyś z lornetki z właśnie 94m polem widzenia i dla mnie jedynie mniej wygodnie było znaleźć i obserwować ptaki w powietrzu, szczególnie jeżeli się szybko poruszały.