Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Murki czy mnie ominęła jakaś rewolucja społeczna?
Od zawsze śmieszkowałem z tagu #przegryw, gdzie mirki żalili się że kobiety lecą tylko na wzrost, że dla chłopa poniżej 170cm to jest koniec itd. W pracy znam facetów nawet poniżej 160cm, którzy mają własne rodziny i koło przegrywu nawet nie stali.

Ostatnio koleżanka, nazwijmy ją Aga, z #korpo wróciła po macierzyńskim. Wiadomo, że każdy pytał jak tam dzieciak, prosili o zdjęcia (szczególnie inne dziewczyny). Każdy wie jakie jest poroszenie gdy kobieta urodzi. Wszystko fajnie, koleżanki oczywiście rozpływały się nad urodą młodego, aż w końcu Aga przyznała, że syn urodził się mały. Konkretnych rozmiarów nie pamiętam, ale ciągle to powtarzała jakby to jakaś ujma była. Ja powiedziałem coś w stylu, że siatkarzem pewnie nie będzie, ale tak poza tym to w czym problem.
Aga odpowiedziała, że wzrost u mężczyzn jest ważny, bo kobiety nie chcą być wyższe. To jej mówię, że myślisz że niskie kobiety wyginą? Przecież sama masz 155? 160cm?
Zapytałem ile ma jej facet.
185 i dopowiedziała, że zawsze jej się podobali wyżsi od niej. Tylko #!$%@? mać. Przecież wyższy od niej to wystarczy że ma 165, nie musi mieć 185 xD
W ogóle zajebista logika. Masz poniżej 160cm i wzrost jest dla ciebie ważny i zachodzisz w ciążę. Ona myślała, że syn będzie miał wzrost po ojcu? Przecież nie zawsze tak jest. Np. mój dziadek był bardzo wysoki (ok.185), babcia maks 150cm i ich dzieci miały po 155-165cm, przy czym najniższy był ich syn, czyli mój wujek.

#!$%@? czasy, że ktoś skreśla swoje własne dziecko za to, że urodziło się niskie. Wszystkie kobiety są dobrymi matkami, ale Polki to już przesadziły...

#dzieci #rodzicielstwo #pracbaza #wzrost

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613798169693e7000a2f2a59
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 17
Jest szansa, ze jej nie zrozumiałeś. Generalnie dzieci maja urodzić się i rosnąć zgodnie z siatkami centylowymi. Za mały noworodek to hipotrofik, potencjalnie będzie miał problemy zdrowotne. Ale może faktycznie urodził się np w 10 centylu a jej się marzył 97 centyl, no to tak jak piszesz.
ŚwietlistySzejk: Nie wiadomo jeszcze jakiego wzrostu będzie ten chłopiec. Wiadomo że jego mama nie chce żeby był karłem 165 xD

Aga odpowiedziała, że wzrost u mężczyzn jest ważny, bo kobiety nie chcą być wyższe. To jej mówię, że myślisz że niskie kobiety wyginą? Przecież sama masz 155? 160cm?

Zapytałem ile ma jej facet.

185 i dopowiedziała, że zawsze jej się podobali wyżsi od niej. Tylko #!$%@? mać. Przecież wyższy od niej
DF: > Ty jesteś taki głupi czy naprawdę nic nie rozumiesz? To oczywiste że kobiety chcą mieć faceta sporo wyższego od siebie. Niski facet pozostaje niski nawet w porówaniu do niskiej laski. Jeśli ma 165 to nie zmieni faktu że jest niski tylko dlatego że jakaś laska ma 155 xD Mało która kobieta zecydowała by się na niskiego, tak samo jak mało który facet zdecydował by się na otyłego wieloryba xD
ŻarliwaKrowa: Przecież tutaj nie chodzi o to, żeby mężczyzna był wyższy od kobiety, ale o to, żeby był wyższy od innych mężczyzn, bo to z nimi będzie rywalizował. Dlatego nawet jeśli kobieta ma 160 cm wzrostu, to nie będzie chciała mężczyzny, który ma 175 cm wzrostu, lecz takiego, który ma 185 cm wzrostu.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Iksde: Jak można określić po kilkutygodniowym dziecku, czy będzie niskie czy wysokie xD Już pomijając fakt, że wzrost to nie tylko geny rodziców (od rodziców dostajesz tylko 25% genów).

Przykładowo:
Ojciec mojego kuzyna ma 185 cm, jego matka ma 168. Idąc tym tropem nie powinien być raczej wysoki, prawda? No kurde nie, bo ma 2 metry xD

W rodzinie mojej matki wszyscy mężczyźni są/byli niscy (nie przekraczali 170 cm) i jakoś