Wpis z mikrobloga

Szedłem sobie z lustrzanką przez miasto, widzę czarnych wypisujących mandat typowi w aucie. Podszedłem (odległość jakaś 6-8m), pstryknąłem im fotkę, a Ci mnie zatrzymali i wylegitymowali za utrudnianie interwencji xDD, później chcieli ustalić redakcję w jakiej pracuję, chciał legitymację, a na końcu typ stwierdził, że żaden ze mnie dziennikarz, bo nie znaleźli mnie na bębnie czy jestem dziennikarzem czy nie. Na nic zdały się tłumaczenia, że mam JDG z wpisaną działalnością reporterską. Wg nich muszę mieć legitymację, aby robić im zdjęcia :D . Beka sroga. Serio, to co robi @audyt-obywatelski sprawdziłem na sobie i wszystkie te służby zachowują się w identyczny sposób, co jeszcze bardziej motywuje mnie do tego typu działań. Masakra jak niski jest poziom wyszkolenia tych ludzi

#prawo #strazmiejska #audytobywatelski i troche #policja
  • 84
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@xTortox: oczywiście że to represja - typ cię za nic zatrzymuje pewnie na dobre kilkanaście minut jak nie dłużej, nie możesz nigdzie odejść, a twoim zdaniem to normalne xD ja #!$%@?
  • Odpowiedz
@fakeman: zyczylbym sobie dozyc czasów w których mógłbyś pozwać takich pajaców na ciężka kase. Bo absurdalne jest ze panowie policjanci z dupy sobie wyciągają powody do legitymowania i potem tracisz czas z chłopakami bo akurat krzywo na nich spojrzałeś.

Kiedyś z takimi baranami spędziłem 30 min „bo im system niedziałal”. #!$%@? z tym ze masz prace, zobowiązania i potem tłumacz kontrahentowi ze „policja cię zatrzymała”.
  • Odpowiedz
@fakeman: legitymacje dziennikarskie nie są w żadnym stopniu sankcjonowane, nadzorowane i wydawane. Każdy może sobie zrobić swoją, bo to tylko kawałek informacyjnego plastiku. Podejrzewam, że może być przydatny w przypadku wydawania przepustki na konferencje etc, ale nie ma mocy prawnej. Unijne prawo dotyczące reporterów, mediów oraz dostępu do informacji dotyczy każdego. Można się nim zasłaniać jeśli służby mundurowe utrudniają relacje, ale trzeba o tym wiedzieć (jak zresztą o każdym prawie,
  • Odpowiedz
@SlepyBazant rozumiem, że w jakiś sposób poczuwasz się do wyjaśnienia mi co @Karoleer miał dokładnie na myśli, jego interpretację, uzasadnienie itd. Chyba dziękuję.

Wpis był o straży miejskiej, ale ok, możemy to rozszerzyć i ujednolicić również na inne służby.
Co rozumiesz przez: policja hierarchicznie jest wyżej od straży miejskiej?
Wydaje mi się, że oboje macie na myśli zakres uprawnień, ale popraw mnie, jeśli się mylę.
Jeśli mam rację, to jak
  • Odpowiedz