Wpis z mikrobloga

Szedłem sobie z lustrzanką przez miasto, widzę czarnych wypisujących mandat typowi w aucie. Podszedłem (odległość jakaś 6-8m), pstryknąłem im fotkę, a Ci mnie zatrzymali i wylegitymowali za utrudnianie interwencji xDD, później chcieli ustalić redakcję w jakiej pracuję, chciał legitymację, a na końcu typ stwierdził, że żaden ze mnie dziennikarz, bo nie znaleźli mnie na bębnie czy jestem dziennikarzem czy nie. Na nic zdały się tłumaczenia, że mam JDG z wpisaną działalnością reporterską. Wg nich muszę mieć legitymację, aby robić im zdjęcia :D . Beka sroga. Serio, to co robi @audyt-obywatelski sprawdziłem na sobie i wszystkie te służby zachowują się w identyczny sposób, co jeszcze bardziej motywuje mnie do tego typu działań. Masakra jak niski jest poziom wyszkolenia tych ludzi

#prawo #strazmiejska #audytobywatelski i troche #policja
  • 84
@Heady1991: to było bardzo duże miasto w centralnej Polsce, na pietrynie w Łodzi dokładnie :). Zarzut utrudniania interwencji jest zwyczajnie absurdalny. Straszyli mnie ze jak nie podam jakiś danych z dupy, to mi postawią zarzut z 65kw. To ja im dałem dowód i powiedziałem, że tam wszystko mają i że bardzo dobrze znam art 65, to trochę zmiękli, że wiem o czym mówię :)
@fakeman: nie, to nie jest represja, to po prostu życie w społeczeństwie. Spodziewam się rzecz jasna wielkiego sprzeciwu przeciwko temu komentarzowi, bo przecież "jp na 100%" jest teraz mocno w modzie, ale na tym polega życie w społeczeństwie, że czasami musimy poddać się komuś "wyżej". Gdyby miejski Cię chciał na siłę ukarać mandatem, na siłę by chciał Cię zawinąć, zrobić Ci jakiś wniosek do sądu - zgodziłbym się w 100% -
@xTortox: dalej uważam, że ma takie prawo i z tym się nie kłócę, ale tylko i wyłącznie podczas wykonywania albo podejrzenia wykonywania nielegalnej czynności. Nie może sobie od tak bez powodu podejść i legitymować kogo chce. Inne przykłady pani w banku itd, dzieją się w pełni za moją zgodą i akceptacją zgodnie z prawem (bank ma obowiązek ustalić tożsamość etc). Tutaj, zwykły funkcjonariusz SM musi mieć wyraźny powód aby to zrobić.
@fakeman: Widzisz, problem polega na tym, że te teoretyzowanie "podczas wykonywania albo podejrzenia wykonywania nielegalnej czynności" i temu podobne stwierdzenia towarzyszą tylko Wykopkom i innym "wybitnym" ekspertom prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie będę ukrywał - jestem związany z mundurem już kilka ładnych lat. Uczestniczyłem w dziesiątkach, jeśli nie setkach rozpraw sądowych. Analizowałem nie tylko swoje czynności, ale także setki czynności innych funkcjonariuszy. W żadnej z tych
@xTortox: spoko, dzięki za wyjaśnienie i sporawy post. Pjona!

A co do sprawy, teraz odpuszczę, bo na niczym większym tak jak mówisz się nie skończyło (dalej twierdzę, że chyba nie, zobacze co mi przyjdzie do skrzynki za jakiś czas :D) , ale ta sytuacja pokazała mi coś. Teraz biorę aparat za każdym razem kiedy idę w miasto i zobaczymy kto jeszcze się przywali z czapy. Od tak, po prostu. Nawet zdjęć
@xTortox: sam piszesz ogólnikowo o "mundurowych" i "jp 100%" a potem czepiasz się mojego odniesienia do policji zamiast sm? xD żenujący wyraz braku merytorycznych argumentów, bo w swojej litanii nie odniosłeś się w żaden sposób do tego co powiedziałem. pomijam już fakt, że uprawnienia policji > uprawnienia SM, ale zasad wnioskowania z większego na mniejsze pewnie nie miałeś na swoim godzinnym szkoleniu z prawa. przytoczyłeś jedynie dowody anegdotyczne, że Ty się
@Karoleer: Panie Prawnik, chętnie ustosunkowałbym się do każdego z twoich argumentów, jeszcze chętniej odpowiedziałbym na każde twoje pytanie i bardzo chętnie podyskutował w sposób merytoryczny, ale litości - o czym mam dyskutować z człowiekiem, który całkowicie błaźni się w drugim komentarzu pod rząd, próbując to zatrzeć kilkoma "mądrymi" słówkami?! "Zasada wnioskowania z większego na mniejsze", "uprawnienia policji > uprawnienia SM" - o czym Ty w ogóle piszesz? Legitymowanie przez policję określa
@xTortox: i nadal ściana tekstu, zero odniesienia merytorycznego do istoty rzeczy. wyjaśniłem już dokładnie co miałem na myśli, a swoim rażąco błędnym wywodem co do zasady wnioskowania tylko udowadniasz, że kompletnie nie ogarniasz tematu. co do wykształcenia prawniczego - bez żartów :) 99% mundurowych może nam - profesjonalnym pełnomocnikom, co najwyżej buty wiązać.