Wpis z mikrobloga

Szedłem sobie z lustrzanką przez miasto, widzę czarnych wypisujących mandat typowi w aucie. Podszedłem (odległość jakaś 6-8m), pstryknąłem im fotkę, a Ci mnie zatrzymali i wylegitymowali za utrudnianie interwencji xDD, później chcieli ustalić redakcję w jakiej pracuję, chciał legitymację, a na końcu typ stwierdził, że żaden ze mnie dziennikarz, bo nie znaleźli mnie na bębnie czy jestem dziennikarzem czy nie. Na nic zdały się tłumaczenia, że mam JDG z wpisaną działalnością reporterską. Wg nich muszę mieć legitymację, aby robić im zdjęcia :D . Beka sroga. Serio, to co robi @audyt-obywatelski sprawdziłem na sobie i wszystkie te służby zachowują się w identyczny sposób, co jeszcze bardziej motywuje mnie do tego typu działań. Masakra jak niski jest poziom wyszkolenia tych ludzi

#prawo #strazmiejska #audytobywatelski i troche #policja
  • 84
@mojemirabelki dzisiaj na konferencji prasowej mówił o tym minister, że wystarczy mieć własnego bloga, niemniej z Wikipedii "Dziennikarze obywatelscy są dziennikarzami, w rozumieniu polskiego Prawa prasowego, jeżeli zajmują się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych na rzecz i z upoważnienia REDAKCJI"
@6th_Sense: najprościej jak się da, na przykładzie ustawy o policji:

Art. 14. [Zadania Policji]
1.
W granicach swych zadań Policja wykonuje czynności: operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe w celu:

1) rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw, przestępstw skarbowych i wykroczeń;

2) poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości, zwanych dalej "osobami poszukiwanymi";

3) poszukiwania osób, które na skutek wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego ustalenie miejsca ich pobytu należy odnaleźć w celu zapewnienia
@fakeman: Przecież jak wykonują obowiązki służbowe to są osobami publicznymi. Można nagrywać i filmować. Ale tak to jest, wykładowca też jest osobą publiczną, a jednak za nagrywanie i fotografowanie wykładu można wylecieć z sali i jeszcze dowiedzieć się, że to kradzież własności intelektualnej xD
@not_me:

Przecież jak wykonują obowiązki służbowe to są osobami publicznymi. Można nagrywać i filmować.


nie, nie są osobami publicznymi jeśli zmierzasz do wyjątku z art. 81 PrA. przeciętny policjant/strażnik SM nie jest osobą powszechnie znaną, dlatego na rozpowszechnienie jego wizerunku co do zasady konieczna jest jego zgoda. czym innym jest natomiast samo nagrywanie, czy utrwalanie wizerunku - które (również co do zasady) jest legalne.
@niebiesko-niebieski: To nie jest żadna dziwna sytuacja. Ja nie mam uprawnień do nadawania kar administracyjnych czy mandatów, a tamci tak. Czuje się tutaj jako rola "sprawdzam" co oni robią i czy podatki w mojej ocenie niemałe idą na pożyteczny cel. W pełni mam do tego prawo. Tym bardziej, że ustawodawca mi tego nie zabronił
@fakeman: nie od dziś wiadomo że policja to w większości te wszystkie łebki które były jechane i szmacone w domu lub/i szkole przez kolegów, że takimi sposobami sobie to teraz "odbijają", lub po prostu bardzo mocno niedowartościowani, jeśli chce im się bawić w takie pierdoły i jeśli tylko w tym śmiesznym kombinezoniku czują się kimś XD pajace
no, szkoda ze spoleczenstwo to akceptuje. W innych krajach jest kulturalna policja, przedluzenie przepisow, sluzba obywatelom. A my ich nazywamy panie wladzo. Jakby mieli jakas wladze wielka.


@huntforfur: no właśnie widać jak w tych innych krajach #!$%@?ą pałkami za złamanie restrykcji covidowych xD
#!$%@? co znowu za #!$%@? xD