Wpis z mikrobloga

Przecież Maja Staśko ma racje, źle to interpretujecie. Mnie się wydaje, że ogólnie problem polega na tym, że istnieje społeczny obraz kobiety jako tej "ogolonej", jako jakiś standard. Mężczyzna może mieć włosy pod pachami, na nogach itd. a kobieta nie. I nie może ich mieć, bo taki jest konstrukt społeczny.

Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i nagle zadajesz ciekawe pytanie - a dlaczego ja się golę, a on nie musi? I odpowiedź - bo tak jest, bo kobiety są zadbane itd. bez logicznego argumentu. Co to znaczy zadbane? Głupie prawda? To odpowiedź budująca bunt. Włosy u mężczyzny ok, a u kobiety oznaką zaniedbania - chociaż nie ma naukowego czy medycznego dowodu na to, że tak jest. To siedzi wyłącznie w waszej głowie. Przecież jesteśmy zupełnie takim samym gatunkiem.

Totalnie rozumiem sprzeciwienie kobiet w tej sprawie - dlaczego kobieta tylko ze względu na włosy, zupełnie coś naturalnego, ma być uważana za gorszą? Ma być publicznie oceniana? To jest absolutnie jej sprawa jak wygląda, jakie ma włosy i gdzie.

I totalnie Twoja sprawa czy Ci się podoba to czy nie - to Twoje prawo mieć swoje upodobania, czy podobają Ci się ludzi szczupli, grubi, owłosieni, totalnie ogoleni itd. Ale nie możesz swoich czysto subiektywnych wyobrażeń (tj. upodobań) na temat wyglądu drugiego człowieka brać jako „standard” i „tak powinno być”. Na tym polega akceptacja i tolerancja, której wielu z was nie ma.

„po części imponuje mi lewacka zdolność, do ideologizowania każdego objawu niechlujstwa, nie dbania o siebie i lenistwa.”Włochy u faceta wylewające się spod pach, 4 centymetrowe włosy na nogach, włosy na dupie, że nie widać gdzie się plecy zaczynają - w porządku, jest ok. Kobieta z lekkim owłosieniem - niechlujstwo i lenistwo. Serio? Nie widzicie w tym jakichś podwójnych standardów?

#zdrowie #rozowepaski #niebieskiepaski #neuropa #zwiazki i dla równowagi #bekazprawakow
artur200222 - Przecież Maja Staśko ma racje, źle to interpretujecie. Mnie się wydaje,...

źródło: comment_1630745176MCOwmcXiUsEBAF7PjvFajt.jpg

Pobierz
  • 262
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@artur200222: Według mnie trochę to przesadzasz i kreujesz obraz mężczyzny owłosionego, który brzydzi się nieogolonych kobiet. Warto zaznaczyć, że większość facetów goli pachy, tyłek i okolice intymne i dlatego wymagają tego od kobiety. Raczej mamy modę na to, że wszyscy chodzą ogoleni i dlatego jest to mniej akceptowalne społecznie. Gdybym sam się nie golił to przecież nie mógłbym być hipokrytą, który wymaga tego od kobiety.
@artur200222: w sumie tekst sensowny i się z nim zgadzam ale...
ciekaw jestem kto wprowadził tę modę.
Czy czasem nie same kobiety, feministki podczas bikini rewolucji gdy po prostu nie podobało im sie ze coś wystaje zza majtek?
I tak. Od zarania dziejów to kobiety bardziej dbają o ciało i w zasadzie naturalnym krokiem było golenie w pewnych rejonach ciała by łatwiej utrzymać czystość i łatwiej sie umyć oraz zatrzymywać mniejsza
@artur200222: ja też uważam że ma rację. Jest ogromna presja, zdecydowanie przesadzona. Nie daj borze, żeby chociażby parę włosków było, bo zaraz się zlatują chłopy i piszą "obrzydliwe". Sam raz w tygodniu golę pachy, skracam krocze, włosy na klacie, a jajka golę na zero i tylko dlatego czuję się uprawniony, żeby analogicznej walki z owłosieniem wymagać od swojej różowej. Jakbym miał #!$%@? to by mi było głupio żądać codziennego użerania się
@artur200222 najsmieszniej sobie zobaczyć filmy z lat 50, 60, 70, ba 80 czasem nawet. Widać owłosione pachy, nogi, cipki. Czasami trzeba się przyjrzeć. To golenie się jest traktowane tak, że obowiązek i koniec.
@nowywinternetach: No niestety nie mogę się zgodzić z tym co piszesz. Moda tak działa, że przedstawiane jest to co akurat jest w trendach. No nie każdy to podchwyci, nie każdemu się podoba to samo. Ale jeśli nagle masz zmasowany atak jednym wizerunkiem to zaczyna to na Ciebie działać. No Ty może nie lubisz anorektyczek, ale mnóstwo kobiet chciało tak wyglądać i głodziły się żeby osiągnąć taką sylwetkę. Taka figura nie podoba
ale mnóstwo kobiet chciało tak wyglądać i głodziły się żeby osiągnąć taką sylwetkę


@CudMalina: Co nie znaczy, że to się mężczyznom podobało i że to mogło mieć na nas wpływ, na nasz gust. To one, może z powodu kompleksów chciały być jak te z okładek gazet, bo nie miały wyrobionej stabilnej samooceny, prawdopodobnie dysfunkcyjny dom.

ale po pierwsze kobiety nie działają wyłącznie po to żeby się im podobać,


Jak chcą być
Mam 30 lat, a wciąż zadziwia mnie świat. Takie poruszenie bo ktoś nie goli cipy i dorabia do tego jakieś buntownicze ideologie. Moje pytanie brzmi - czy naprawdę interesuje kogokolwiek kto co goli? Wyjątkiem może tu być ewentualnie partnerka, ale reszta? Bardziej interesuje mnie zdrapka w aplikacji Lidla niż to co sobie golicie bądź nie... 2021 rok, gdzie te latające samochody....
@niepogadasz: Staśko jest ekshibicjonistką, jakby mogła to by z rozwartymi nogami chodziła i szczuła ,a potem mówiła, że gwałt i molestowanie za samo spojrzenie. Chodzi o to, by było o niej głośno i by robić z siebie ofiarę. Tak ma też dużo feministek. Jedyne ofiary, wina mężczyzn wszystko, wielkie problemy kobiet, a to pierdoły w większości wyolbrzymione do granic by nienawidzić mężczyzn.
Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i nagle zadajesz ciekawe pytanie - a dlaczego ja się golę, a on nie musi?


@artur200222: odpowiedź jest prosta: bo ty jesteś skrajnie uprzywilejowana za posiadanie cipy, a on jest podczlowiekiem, który najprawdopodobniej skończy na sznurze.
Jakieś pytania jeszcze?
@SkrytyZolw: Dobrze, mi i 95% innych facetów będą się podobać kobiety które gołą nogi.

Nie wiem czego czekujesz ty i tobie podobni ludzie. Że presja społeczna przestanie istnieć? Na pierwszy rzut oka brzmi miło, ale to oznacza upadek społeczności. Ja leczę swoje zaburzenia lękowe trzeci rok u psychiatry i terapeuty, laska mnie rzuciła bo nie umiem być męski, ale problemem jest to że dziewczyna musi golić nogi. Goliłem swoje miejsca intymne,