Wpis z mikrobloga

@steven_senegal: Stawiam że min. 200 leciało, bazując na wraku. Swoją drogą jechałem tamtędy w tym roku, szerokość drogi i bliskość drzew podnosi lekko adrenalinę przy wyższych prędkościach. No ale, prędkość dostosowywać do warunków i umiejętności...
@anemo5 @Pan_Slon kiedyś byłem tego samego zdania co Wy, że zabijają się na drzewach tylko tacy co #!$%@?ą a sam lekkiej nogi nie mam. A teraz wiecie czemu zdanie zmieniłem? Zwyczajnie trochę dorosłem, sporo jeżdżę i przy tym co się #!$%@? na naszych drogach to naprawdę spore jest prawdopodobieństwo, że zginie niewinna osoba. Nie będę podawał Wam przykładów bo już kilka osób mnie wręczyło, jeśli to Wam nie wystarcza to widocznie mało
@steven_senegal: doczytałem artykuł

A więc to dokładnie to miejsce o którym pisałem.

Po prostu wybiło ich na dziurze przy dużej prędkości i walnęli w drzewo. Znak o tym aby zwolnić stoi. Szkoda życia dwóch osób, ale tak kończy się jazdą ze zbyt optymistyczną prędkością. To nie wina drzew, tylko braku wyobraźni. W Norwegii jest dużo przepaści. Czy ktoś tam #!$%@??
Na Chorwackim wybrzeżu ściany skalne metr od drogi. Czy ktoś tam
@basalyk44: Widzisz, bo sęk w tym, że te 90 na drodze krajowej to maksymalna dopuszczana prędkość, a nie minimalna. Niestety p0lacy są za głupi, aby jechać wolniej gdy warunki są złe. Przy małej prędkości te drzewa nie są już takie groźne, nawet gdy ma się pecha. To nie one są niebezpieczeństwem.

W tym przypadku tylko widać, że są wśród głupców są też turbodebile.
wielokrotnie byliśmy spychani czy coś wylatywało pod koła

wystarczy jeździć bezpiecznie

@anemo5: chciałbym widzieć jak przy bezpiecznej jeżdzie zapobiegasz nagłej czołówce. Faktem jest że Polacy nie jeżdżą bezpiecznie, bo nie muszą - jest za mało fotoradarów (chyba poniżej 500) i policji na drogach, a kary są śmiesznie niskie. W małej Belgi jest ponad 1000 fotoradarów, a we Włoszech które są podobnej wielkości co Polska jest ponad 8000. Polecam Ci żebyś sprawdził
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Prędkość nie zabija tylko szybka jej utrata …..

@woj5676: czyli jak w czlowieka wjedzie samochód to czlowiek umrze bo stracił gwałtownie prędkość?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No to mnie przekonaj ze drzewo spowodowało ten wypadek, wyskoczyło pod koła nagle i bez zapowiedzi tak?

@Pan_Slon: Przecież to nie chodzi o tylko tego typu przypadki. Są jeszcze sytuacje, kiedy ktoś jedzie tobie na czołówkę i wtedy nie masz tak naprawdę żadnej ucieczki, bo albo całujesz się maskami z chlopem albo robisz to z drzewem. A to jest tylko jeden przykład sytuacji, która nie jest z twojej winy. Też jestem
@Morduchna: ale powiedz mi dlaczego? Przeciez te drzewa dzialaja lepiej niz najlepszy fotoradar na jakis #!$%@? kierowcow! Czemu chcesz je wycinac i niszczyc tak piekny widok. Kto jechal kidys tak taka droga ktora jest tak pieknie obsadzona drzewami po obu stronach, ten wie o czym mowie!
@anemo5 no ok, ale po co są te drzewa przy drodze?

@ozyuo: Zapewniają cień przez co asfalt dłużej trzymie, coś jeszcze z pewnością sie znajdzie, zerknij na włoskie drogi, przy prawie każdej drzewa, w Czechach tez sporo, wszedzie w sumie ale tylko tutaj trzeba wyciąć


@Pan_Slon: A te drogi nie były stworzone za czasów Hitlera? Akurat w Warmińsko-Mazurskim jest bardzo wiele takich dróg i kiedyś ktoś mi mówił, że niby
@steven_senegal bardzo fajnie się jezdzi takimi prostymi, wąskimi drogami 200km/h, ciekawe co spowodowało wypadek, nawierzchnka dobra, droga prosta, opony dobre, może samobójstwo
@anemo5 no ok, ale po co są te drzewa przy drodze?

@ozyuo: Zapewniają cień przez co asfalt dłużej trzymie, coś jeszcze z pewnością sie znajdzie, zerknij na włoskie drogi, przy prawie każdej drzewa, w Czechach tez sporo, wszedzie w sumie ale tylko tutaj trzeba wyciąć

+: magicznybanan, BlobMorderca +10 innych


@Pan_Slon: dodatkowo osłaniają przed wiatrem bocznym oraz w zimie przed nawiewaniem śniegu na jezdnie.
@Morduchna: Wylotówka z mojej miejscowości prowadzi przez las gdzie asfalt jest wylany POD PIEŃ DRZEWA, bez kitu, jadąc trzeba odbijać lekko do środka żeby nie zahaczyć lusterkiem. A jaja są jak jedzie z naprzeciwka ciężarkowa, o tirach nie wspominam bo taki wtedy zajmuje cała szerokość jezdni.
@basalyk44: Wracałem z Mazur w tym roku, nocą. Wpadłem na to, że przy drodze może być zwierzyna i jechałem dosłownie 40/h. W ciągu 30 min naliczyłem ok 15 zwierząt bezpośrednio przy drodze w tym jeże, sarny, lisy i hw co jeszcze a czego nie widziałem. Da się?