Wpis z mikrobloga

@HalBregg:

Młode pokolenie nie chce mieć dzieci

Antynatalizm największą popularnością cieszy się wśród ludzi młodych, którzy albo niedawno weszli w wiek produkcyjny, albo dopiero wejdą. Zapewne niektórzy z nich rzeczywiście kierują się troską o planetę i mają wiele obaw. Część z nich traktuje argumenty antynatalistyczne jako wygodną wymówkę i formę samousprawiedliwienia swojej decyzji dotyczącej rezygnacji z potomstwa. Ich rzeczywiste pobudki zaś są znacznie mniej górnolotne, a częstokroć bardzo egoistyczne.


DEJ 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 101
@suqmadiq2ama: "działania indywidualne nie wystarczą", a to spoko, #!$%@?, nic nie warto robić bo "działania indywidualne nie wystarczą". Sortować śmieci też nie warto, ekologicznych opakowań nie warto, z latania samolotem rezygnować nie warto, z jeżdżenia starym gruzem rezygnować nie warto, z palenia śmieciami w kopciuchu rezygnować nie warto, w końcu "działania indywidualne nie wystarczą". Ja #!$%@?.

  • Odpowiedz
Zarówno dla planety, jak i dla społeczeństwa będzie zatem lepiej, gdy odrzucimy antynatalizm i zwrócimy uwagę na takie zorganizowanie relacji rodzinnych i społecznych, żeby nie skupiać się w nich na napędzaniu konsumpcji i polepszaniu swojego indywidualnego poziomu życia, lecz na odpowiedzialności za siebie nawzajem, zgodnie z ideałem troski, który jest ważny zarówno dla ludzi lewicy, jak i dla osób o poglądach prawicowych, często przywiązanych do wartości chrześcijańskich.

Co to za debile #!$%@?
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama:
To nie jest takie proste, żeby ktokolwiek był bogaty, rzesza ludzi musi być biednych. Jeśli wszyscy będą mieć dużo pieniędzy to będą one niewiele warte. Ekonomia tak działa że zawsze będą ci co wyzyskują innych i ci wyzyskiwani. W Europie nawet jako najbiedniejsi żyjemy o kilka poziomów wyżej niż wyrobnik naszych ciuchów, smartfonów, czy konsol mieszkający w Indiach czy Chinach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Pod płaszczykiem teorii ukrywamy swój egoizm


@suqmadiq2ama: Ahh, nierobienie sobie człowieczka dla spełniania swoich zwierzęcych instynktów i widzimisię, żeby mógł #!$%@?ć na moją emeryturę i nosić mi szklanę wody takie egoistyczne
  • Odpowiedz
@enslavedeagle: No bo do tej pory #!$%@? na czyjeś emerytury się bardzo opłacało Przeciętna emerytura generalska na koniec 2020 r. wynosiła 12637 zł brutto. Natomiast wysokość emerytury biskupiej, która przysługuje arcybiskupowi, gdyż ukończył 75 lat, nie jest znana. Szacuje się, że jest to około 5 tys.

Emerytura mojej matki 800zł - tyle co już dzisiaj wydałem :D
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: działania indywidualne dają mały efekt, ale w dużej skali dają ogromny efekt. Zwlaszcza rezygnacja z planowania dziecka. Ten argument KJ to już prędzej argument na rzecz rozwiązań legislacyjnych mających ingerować w sprawy indywidualne np. polityka jednego dziecka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@suqmadiq2ama:

Widać na 1 rzut oka że to jakieś wysrywy pod tezę. Słowa "działania indywidualne nie wystarczą" użyte w kontekście ekologii powinny zostać w jakiś sposób nagrodzone za najgłupszą wypowiedź roku, jeśli nie stulecia czy milenium xD

@Zgrywajac_twardziela: szkoda tylko, że to prawdziwe stwierdzenie. Największy ślad węglowy jest z użycia paliw kopalnych do pozyskiwania energii, w transporcie i przemyśle. Najwięcej zanieczyszczeń ogółem jest też przez masową produkcję śmieci i nakręcane
  • Odpowiedz
@Emerkaes: z tym ze dzialania indywidualne nie dzialaja to niezly fikolek tutaj zrobili xD generalnie to jest cos co mozna powiedziec trucicielom jak BP ktorzy wymyslili personal carbon footprint albo innym korpo zatruwajacym planete i zwalajacym wine na wybory ludzi a nie jak ktos decyduje sie nie miec dziecka
  • Odpowiedz