Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: Sprowadzanie dziecka na świat, który ostatnimi laty zaczyna wyglądać coraz gorzej, to jest wysoce wyrafinowany sadyzm. Co z tego, że medycyna, komputery, loty w kosmos i lasery, jak i tak jesteśmy j----i w dupę przez wielkie korporacje i polityków. Te pozorne wygody bardzo ładnie maskują narastający problem, gdzie ludzie traktowani są jak drób w chowie klatkowym, a ostatnie lata uwydatniły to jeszcze bardziej. Taki stan rzeczy nie zachęca do
  • Odpowiedz
@szpongiel:

szkoda tylko, że to prawdziwe stwierdzenie. Największy ślad węglowy jest z użycia paliw kopalnych do pozyskiwania energii, w transporcie i przemyśle. Najwięcej zanieczyszczeń ogółem jest też przez masową produkcję śmieci i nakręcane konsumpcjonizm. Czyli nietrwałe bądź celowo szybko psujące się produkty oraz różnego rodzaju szybko przemijające mody. Samemu się wiele nie zmieni. Ba, nawet jeśli większość społeczeństwa będzie na co dzień dokonywać pozornie ekologicznych wyborów, to może mieć pewno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: nie jest to relacja jednostronna ani nawet symetryczna. "Każdy" to sobie może wobec milionów, które korporacje inwestują na specjalistów od socjotechniki. To korporacje w dużej mierze kształtują jak się zachowują ludzie, a nie ludzie kształtują co oferują kooperacje. W najlepszym zaś razie (bądź raczej najgorszym) jest to wynik sprzężenia zwrotnego gdzie korporacje eksploatują i amplifikują zazwyczaj negatywne cechy natury ludzkiej.
Zupełnie blachy i być może akurat nieszkodliwy przykład ale
szpongiel - @Zgrywajac_twardziela: nie jest to relacja jednostronna ani nawet symetry...

źródło: comment_1630620124muAwP4ga49ojzoUicn6rSY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szpongiel:

"Każdy" to sobie może wobec milionów, które korporacje inwestują na specjalistów od socjotechniki. To korporacje w dużej mierze kształtują jak się zachowują ludzie, a nie ludzie kształtują co oferują kooperacje.

To Ty tak uważasz, ja tam widzę że jest bardzo wiele osób opierających się modom czy nawet mi żyjących na przekór. Wiadomo że mniej myśląca część się na to złapie, ale gdyby choćby mniejszość się opierała to już korporacje
  • Odpowiedz