Wpis z mikrobloga

Braun i ruch narodowy chcą przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej dla chłopaków żeby zaradzić zbyt małej liczebności armii. To ja mam w sumie taki pomysł żeby wcielić tych wszystkich Braunów, Bosaków i innych Tudujów do wojska, jako że prawie nikt z nich oczywiście nigdy nie służył oraz ich wyborców którymi w większości są mężczyzni w wieku około 20 lat więc nadawaliby się do służby. Dzięki temu liczebność armii skoczyłaby o kilkaset tysięcy zgodnie z życzeniem Blaszczaka, a przy okazji nastąpiłby detoks sceny politycznej od zamordystycznych "wolnościowców". Panie Błaszczak; liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu i wcielenie go w życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #wojskopolskie #armia #pobordowojska #narodowcy #braun #pis #polityka
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fearaneruial: rozumiem co masz na myśli, ale pobor jest pozbawiony sensu bo do woja idą wówczas ludzie którzy mają gdzieś ten kraj i nawet jakby byli przeszkoleni to w czasie wojny prędzej by kombinowali jak zdezerterować aniżeli bezkompromisowo by walczyli z wrogiem
  • Odpowiedz
owszem, był zwolniony przez samego siebie bo obowiązkową służbę wojskową uważał za element rusyfikacji. Jednakże po obaleniu komuny gdy rusyfikacji już nie było nie zgłosił się żeby ten obowiązek wypełnić.


@msikorski229: Nie musiał bo już został przeniesiony do rezerwy.

Obowiązek obrony ojczyzny a obowiązek służby wojskowej w czasie pokoju to dwie różne kwestie. Ja mówiłem o tej drugiej....

Obowiązek obrony ojczyzny wiąże się z przygotowaniem do tej obrony. Wiesz że
  • Odpowiedz
@ediz4: no to ja też mogę tak po prostu zostać przeniesiony do rezerwy i jak nie będzie żadnej wojny to sobie spokojnie żyć, a jak będzie w co szczerze wątpię to zostałbym powołany do tej obrony XD
  • Odpowiedz
@maximilianan: Bo obecni rezerwiści którzy nie mieli styczności z wojskiem są mało przydatni bo kurna nic nie umieją - nawet strzelać. A tych co umieją cokolwiek jest za mało by wypełnić luki w jednostkach rozwijanych na czas wojny. I ten stan się pogarsza. To że jakiś rodzaj przeszkolenia wojskowego jest potrzebny powie ci KAŻDY kto ma jakieś pojęcie o wojsku. Tusk zlikwidował pobór kompletnie olewając jakąkolwiek rezerwę systemu rezerw. Rozejrzyj
  • Odpowiedz
a jak Braun który został przeniesiony do rezerwy więc w razie W broniłby kraju został do tej obrony przygotowany?


@msikorski229: obierałby ziemniaki, działał w służbie cywilnej lub pełniłby inne stanowisko.
P.S wyżej miało być reformę.
  • Odpowiedz
@ediz4: we Francji z tego co pamiętam to było referendum w tej sprawie i ludzie sami za tym głosowali, i jakby w Polsce nie było kiedyś we wojsku takiej patoli pewnie nastawienie wielu ludzi do tej sprawy byłoby zgoła inne
  • Odpowiedz
@ediz4: nauczyć strzelać można w kilka godzin. Nauka się taktyki i działania w terenie zajmuje dużo dłużej niż rok czy dwa. Dodatkowo tacy nowi rekruci rzuceni na pole walki po raz pierwszy i tak w większości będą pod zbyt dużym stresem i nie będzie z nich pożytku. Nowoczesna armia to nie jest zbieranina losowych gości tylko dobrze przygotowanych specjalistów ze wsparciem w postaci technologii (drony, samoloty, helikoptery itp.). Polska tego
  • Odpowiedz
we Francji z tego co pamiętam to było referendum w tej sprawie i ludzie sami za tym głosowali, i jakby w Polsce nie było kiedyś we wojsku takiej patoli pewnie nastawienie wielu ludzi do tej sprawy byłoby zgoła inne


@msikorski229: No tak bo patola w Wojsku to tylko w Polsce xD Pewnie w szkołach to też sie dzieje tylko w Polsce xD
  • Odpowiedz
nauczyć strzelać można w kilka godzin. Nauka się taktyki i działania w terenie zajmuje dużo dłużej niż rok czy dwa. Dodatkowo tacy nowi rekruci rzuceni na pole walki po raz pierwszy i tak w większości będą pod zbyt dużym stresem i nie będzie z nich pożytku. Nowoczesna armia to nie jest zbieranina losowych gości tylko dobrze przygotowanych specjalistów ze wsparciem w postaci technologii (drony, samoloty, helikoptery itp.). Polska tego nie ma i
  • Odpowiedz
@ediz4: gościu w tym momencie talibowie mają pewnie lepszy sprzęt niż Polska xD tak abstrahując to nasz wicepremier ds. bezpieczeństwa w obliczu potencjalnego konfliktu jakoś się nie pojawia xD
  • Odpowiedz
@ediz4: nie tylko w Polsce, fala pochodzi z Rosji i była praktykowana w krajach bloku wschodniego, nie wiem jak w innych państwach typu litwa, Białoruś ale w Polsce akurat trwała jeszcze 20 lat po upadku komuny. Nic mi nie wiadomo żeby na zachodzie również takie zjawiska występowały
  • Odpowiedz
Panie Błaszczak; liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu i wcielenie go w życie


@msikorski229: weź lepiej przestań. Tacy ludzie jak oni nie powinni dostać broni do ręki. Przecież jak wiadomo najwięcej terrorystów w naszych czasach było właśnie z tego środowiska politycznego
  • Odpowiedz