Wpis z mikrobloga

Braun i ruch narodowy chcą przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej dla chłopaków żeby zaradzić zbyt małej liczebności armii. To ja mam w sumie taki pomysł żeby wcielić tych wszystkich Braunów, Bosaków i innych Tudujów do wojska, jako że prawie nikt z nich oczywiście nigdy nie służył oraz ich wyborców którymi w większości są mężczyzni w wieku około 20 lat więc nadawaliby się do służby. Dzięki temu liczebność armii skoczyłaby o kilkaset tysięcy zgodnie z życzeniem Blaszczaka, a przy okazji nastąpiłby detoks sceny politycznej od zamordystycznych "wolnościowców". Panie Błaszczak; liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu i wcielenie go w życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #wojskopolskie #armia #pobordowojska #narodowcy #braun #pis #polityka
  • 144
  • Odpowiedz
@msikorski229: w ogóle batozyć to powinni zwolenników przymusowej służby wojskowej. Odebranie kawałka życia, nic w zamian, fala i słuchanie rozkazów przełożonych mentalnych sebów. Tak, miałem doczynienia z wojskowymi i tam bez znaczenia czy szeregowy czy generał to samo gówno w głowie. Jezusie Panie Tusku jak ja Panu dziękuję za zniesienie tego szamba ()
  • Odpowiedz
@salwel: ja jestem przeciwny, już pomijając fakt że jest to jawne niewolnictwo to jak pokazał przykład talibow nie liczy się liczebność armii ale morale, bo mając o wiele mniej liczebna armię odnieśli zwycięstwo, którego podstawą była determinacja jakiej najwidoczniej brakowało obrońcom Afganistanu. Więc nic nie da wcielenie chociażby miliona chłopów do polskiego wojska, skoro prawie nikt poza Grzegorzem klaunem i innymi kucami raczej nie chciałby umierać za ten kraj
  • Odpowiedz
@msikorski229: wydaje mi się, że takim ludziom na przeszkoleniu się płaci z państwowej kasy? kompletny kretynizm szkolić mięso armatnie dla propagandy, bo tacy ludzie mieliby ziobro przydatności w dzisiejszych czasach gdzie dron robi tyle co połowę armii, lepiej byłoby to wydać na technologię
  • Odpowiedz
@xiv7: jasne że z panstwowej kasy im się placi a zwiększenie liczebności armii siła rzeczy wiązałoby się z koniecznością zwiększenia wpływów do budżetu czyt. kolejnym podniesieniem podatków( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@msikorski229: no po pierwsze skąd niby Konfederacja miałaby pieniądze na to masowe szkolenie i utrzymywanie ludzi skoro Polska pod ich rządami byłaby rajem podatkowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko się idealnie dopina jak zawsze u konfederacji
  • Odpowiedz
@msikorski229: Ja bym jeszcze zrozumiała że taki stary dziod jak Kaczyński albo Maciarewicz zatrzymał się w czasach gdzie się liczyła ilość i myśli że jak będziemy mieć milionową armię to będziemy wojskową potęgą. Ale skąd w młodych kucach takie poglądy?
  • Odpowiedz
@Monke: zapewne chodzi im o to że w takim wojsku geje, transy i inne mniejszości seksualne których nie tolerują dostałyby szkołę życia a #!$%@? o konieczności silnej i liczebnej armii to tylko pretekst
  • Odpowiedz
  • 5
Po pierwsze armia z przymusu to nie żadna armia jednym się podoba drudzy chcą #!$%@?, jak najszybciej tylko armia zawodowa ma jakąś przyszłość. Po drugie przed wojną był przedmiot w szkole przysposobienie wojskowe młodzi ludzi zostali przeszkoleni i zapoznani z bronią i to było dobre rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@xiv7: pewnie sprywatyzowaliby wszystko łącznie ze szpitalami tak jak zapowiadają. Więc za ich rządów nic bysmy od państwa nie dostali, służba zdrowia byłaby prywatna więc jakbyś zachorował i nie miał pieniędzy na leczenie to byś po prostu umarł, ale za to mielibyśmy zabierane ileś tam miesięcy/lat z życiorysu żeby dla takiego państwa służyć
  • Odpowiedz
@msikorski229: czyli nakaz noszenia maseczek w zamknietych pomieszczeniach to literalnie odbieranie wolnosci obywatelskich.

Ale nakaz odbycia obowiazkowej rocznej sluzby wojskowej to wolnosc i patriotyzm xD?
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że takim ludziom na przeszkoleniu się płaci z państwowej kasy


@xiv7: dobrze Ci się wydaje, zresztą teraz przez covida służba przygotowawcza była skrócna do jakiegoś śmiesznego miesiąca z hakiem, na ktorym wielu wyszło lepiej(finansowo), niż na swojej wcześniejszej pracy.
A co taki żołnierz "umie", po miesięcznym "przeszkoleniu", to już sam sobie odpowiedz
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Tez nie potrafię tego ogarnąć XD a jeżeli kuce uważają ze odbycie służby wojskowej to przejaw patriotyzmu to sami sobie w stopę strzelają bo tak jak wyżej pisałem większość z nich nigdy we wojsku nie była więc zajebisci z nich patrioci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz