Wpis z mikrobloga

Braun i ruch narodowy chcą przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej dla chłopaków żeby zaradzić zbyt małej liczebności armii. To ja mam w sumie taki pomysł żeby wcielić tych wszystkich Braunów, Bosaków i innych Tudujów do wojska, jako że prawie nikt z nich oczywiście nigdy nie służył oraz ich wyborców którymi w większości są mężczyzni w wieku około 20 lat więc nadawaliby się do służby. Dzięki temu liczebność armii skoczyłaby o kilkaset tysięcy zgodnie z życzeniem Blaszczaka, a przy okazji nastąpiłby detoks sceny politycznej od zamordystycznych "wolnościowców". Panie Błaszczak; liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu i wcielenie go w życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #wojskopolskie #armia #pobordowojska #narodowcy #braun #pis #polityka
  • 144
przy wiekszym konflikcie po obu strochach beda potrzebne osoby ktore potrafia co najwyzej celowac mniej wiecej w dobrym kierunku, takie osoby tez musza byc z grubsza przeszkolono.


Z podstawowej obsługi broni możesz dowolną osobę przeszkolić w kilka godzin, nie potrzebujesz jej zabierać kilku miesięcy życia.

Jak udzielac pierwszej pomocy, jak zachowac sie gdy jest pozar, wypadek.


@srgs: Praktycznie każdy się tego uczy na kursie na prawo jazdy i na szkoleniach BHP
@msikorski229: A Ty na kogo głosowałeś - zaraz ocenimy do jakiejś z tysięcy szufladek urojonego świata Cię umieścić. Zdajesz sobie sprawę że powszechny obowiązek obrony istnieje od początku tego państwa i mogą Cię powołać nawet dzisiaj?
@msikorski229: ciepla posada w wojsku na jakims #!$%@? i nie ma nic lepszego. Moj kuzyn uciekal przed wojem za granice ale w koncu go dorwali i odsluzyl swoje. Zostal zawodowym i zalapal sie na emeryturke po 15 latach sluzby. Zarobki na poziomie sredniej krajowej przez cala swoja "kariere". Dodatki i 3 pokojowe mieszkanie od wojska a na sluzbach filmy z laptopa albo spanie. Jedyny stres jaki mial to zawsze przed zaliczeniem
@ediz4:
Na nikogo nie głosowałem bo nie ma partii której poglądy by mi pasowały a nie będę głosował na byle kogo tylko po to ny wykorzystać głos albo kierując się zasadą mniejszego zła

Widziałem wywiad z twoim idolem, w którym gadał że "wie co to jest fala ale we wojsku nie był". Jak chcesz to mogę poszukać.

A obowiązek owszem, istnieje w konstytucji ale Braun zapowiadał uchwalenie nowej konstytucji więc jako
@msikorski229: Aha. Na nikogo nie głosowałem to mogą grać PROROKA xD

Widziałem wywiad z twoim idolem, w którym gadał że "wie co to jest fala ale we wojsku nie był". Jak chcesz to mogę poszukać....

No i co to zmienia. Normalnie mógł być zwolniony.

A obowiązek owszem, istnieje w konstytucji ale Braun zapowiadał uchwalenie nowej konstytucji więc jako wolnościowiec chcący ograniczyć rolę państwa do minimum powinien uwzględnić w tej konstytucji zniesienie
@msikorski229: Mamy zbyt nieliczną armię na potrzeby obecnych konfliktów - to jest fakt.
Nie da się tego załatać OT ani tym bardziej skracaniem szkolenia (6 tygodni szkolenia i do rezerwy już niektórzy proponują - to będzie dopiero wojsko istniejące tylko na papierze). Czy pobór jest w dzisiejszych czasach odpowiedzią? Trudne pytanie ale należy go niestety rozważać.

Ja bym dawał prawa wyborcze tym w czynnej służbie i rezerwie (ale tylko po pełnoprawnym
@ediz4: owszem, był zwolniony przez samego siebie bo obowiązkową służbę wojskową uważał za element rusyfikacji. Jednakże po obaleniu komuny gdy rusyfikacji już nie było nie zgłosił się żeby ten obowiązek wypełnić.

Obowiązek obrony ojczyzny a obowiązek służby wojskowej w czasie pokoju to dwie różne kwestie. Ja mówiłem o tej drugiej.
@msikorski229 a masz jakieś przemawiające za tym argumenty nie licząc uczynienia z "ciot w rurkach" "prawdziwych mężczyzn"?

Mi jedyne co przychodzi do głowy to jest to, że kraj który ma większą armię, lepiej wyszkolą, lepszy dostęp do broni, będzie odstraszał potencjalnego agresora. Kraje z dużym zapleczem wojskowym są też bardziej "szanowane" na arenie międzynarodowej.