Wpis z mikrobloga

Braun i ruch narodowy chcą przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej dla chłopaków żeby zaradzić zbyt małej liczebności armii. To ja mam w sumie taki pomysł żeby wcielić tych wszystkich Braunów, Bosaków i innych Tudujów do wojska, jako że prawie nikt z nich oczywiście nigdy nie służył oraz ich wyborców którymi w większości są mężczyzni w wieku około 20 lat więc nadawaliby się do służby. Dzięki temu liczebność armii skoczyłaby o kilkaset tysięcy zgodnie z życzeniem Blaszczaka, a przy okazji nastąpiłby detoks sceny politycznej od zamordystycznych "wolnościowców". Panie Błaszczak; liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu i wcielenie go w życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #wojskopolskie #armia #pobordowojska #narodowcy #braun #pis #polityka
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maximilianan: Z całą pewnością lepszy xD - mają masę samochodów i broni strzeleckiej i tyle. Przestań brednie wypisywać.
@msikorski229: Chłopie byłem w wojsku kilkanaście lat temu i fala była ścigana z urzędu a goście co próbowali wyciągać pieniądze od rekrutów dostali zarzuty prokuratorskie.
  • Odpowiedz
@maximilianan: mówiąc o tym potencjalnym konflikcie masz na myśli atak Ruskich i Białorusinów podczas tych ćwiczeń Zapad czy jakoś tak? Raczej nie ma tu realnego zagrożenia tylko są to działania zaczepne ze strony Putina (na przykład powołanie większej liczby rezerwistów) a nie przygotowania do wojny. Ale niektórzy wierzą w to że rzeczywiście nastąpi atak na nasze terytorium i Putin tak czytelnie daje to do zrozumienia XD
  • Odpowiedz
@msikorski229: tak jak piszesz mam na myśli te gierki ze wschodu, nie są chyba AŻ tak głupi, żeby nadstawić się na NATO, tym bardziej, że jednak europa jest ostatnio w mobilizacji. Myślę, że bardziej chcą zmarnować zasoby innych państw na tego typu zagrywki
  • Odpowiedz
@ediz4: skoro byłeś we woju to już rozumiem Twoje pozytywne zdanie odnoście poboru ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Oficjalnie może i była, ale w wielu jednostkach istniała i spotykała się z obojętnością albo nawet cichym przyzwoleniem oficerów.
  • Odpowiedz
Ja bym dawał prawa wyborcze tym w czynnej służbie i rezerwie (ale tylko po pełnoprawnym przeszkoleniu do rezerwy) oraz tym płacącym podatki netto (więcej płacisz niż wyjmujesz z budżetu) - ale to dosyć ekstremalny pomysł, bo jak to to wiązać decydowanie o państwie z odpowiedzialnością za nie...


@Fearaneruial:

Kuriozalne wiązanie prawa do decydowania o funkcjonowaniu państwa z czynnikami pozamerytorycznymi.

W szczegolnosci jesli chodzi o pobór który może dotyczyć dowolnego ćwierćinteligentnego
  • Odpowiedz
@msikorski229: XXI wiek, a te ofermy chcą wincyj mięsa armatniego. Świetny pomysł w czasach, gdy dosłownie garstka wyszkolonych zielonych ludzików przejmuje sobie pół Ukrainy i nikt nie potrafi nic z tym zrobić.
Tylko z szabelką na drony!
  • Odpowiedz
typie Polska ma kilka blackhawków, a talibowie przejęli ich 33. Przejęli też ponad 70 innych helikopterów i ponad 50 samolotów, a Ty bredzisz o autach i broni XDDD


@maximilianan: milion blackhawków i milion artylerii. Nie dość że ten sprzęt jest dla nich bezużyteczny bo
- nie mają serwisu
- nie umieją z niego korzystać
To jeszcze podajesz liczby z d--y.
  • Odpowiedz
skoro byłeś we woju to już rozumiem Twoje pozytywne zdanie odnoście poboru ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Oficjalnie może i była, ale w wielu jednostkach istniała i spotykała się z obojętnością albo nawet cichym przyzwoleniem oficerów.


@msikorski229: Nie mam pozytywnego zdania o ówczesnym poborze. Jestem zwolennikiem przeszkolenia wojskowego choćby 2 miesięcznego podczas wakacji - tyle.
  • Odpowiedz
@maximilianan: w kwestii wyszkolenia na amerykańskim sprzęcie xD. Już prędzej od Turków. Zapewne Ruski też im części zamienne sprowadzą i będą obsługiwać black hawki xD Zdajesz sobie sprawę że do latania tym sprzętem musisz mieć stale ekipę techników do czynności obsługowych czy nie bardzo?
  • Odpowiedz
@ediz4: może od Turków, może znajdą sposób - tak czy siak mają dużo więcej żołnierzy niż my, więc pewnie taka technologia im nie jest potrzebna, prawda? Bo w poborze chodzi o liczebność, nie?
  • Odpowiedz
@maximilianan:

Bo w poborze chodzi o liczebność, nie?....

No i o czym ja mam z tobą dyskutować.

może od Turków, może znajdą sposób - tak czy siak mają dużo więcej żołnierzy niż my....

No z całą pewnością - dopiero co dostali wpierdziel od innych z kałachami w dolinie pandższeru. Coś im te black hawki nie pomogły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ediz4: bracie mówimy o obowiązkowej służbie wojskowej, czyli o szkoleniu mięsa armatniego. Sam zauważasz, że takie mięso armatnie to sprzętów nie obsłuży. Już zauważasz o czym jest dyskusja?
  • Odpowiedz
@AvantaR: bez kitu, już pisiory więcej wolności oferują niż te wszystkie Brauny co się prują ze się nie zaszczepią bo sami decydują o swoim życiu, a na innych polach prezentują zamordyzm
  • Odpowiedz