Wpis z mikrobloga

Braun i ruch narodowy chcą przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej dla chłopaków żeby zaradzić zbyt małej liczebności armii. To ja mam w sumie taki pomysł żeby wcielić tych wszystkich Braunów, Bosaków i innych Tudujów do wojska, jako że prawie nikt z nich oczywiście nigdy nie służył oraz ich wyborców którymi w większości są mężczyzni w wieku około 20 lat więc nadawaliby się do służby. Dzięki temu liczebność armii skoczyłaby o kilkaset tysięcy zgodnie z życzeniem Blaszczaka, a przy okazji nastąpiłby detoks sceny politycznej od zamordystycznych "wolnościowców". Panie Błaszczak; liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego pomysłu i wcielenie go w życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow #wojskopolskie #armia #pobordowojska #narodowcy #braun #pis #polityka
  • 144
@msikorski229: zniesienie poboru w tamtych czasasch wydawalo sie dobre, ludzie zachlysneli sie tym ze europa wschodnia ucywilizowala sie - jak widac nie do konca.
Ja teraz jestem zwolennikiem powrotu do poboru, tylko nei w takie fromie jak bylo to wczesnej. Moze 6-12 miesiecy ostrego szkolenia technicznego.
Tylko tutaj pojawia sie problem ze nasz beton to moze tego nie ogarniac, ze nagle przedstawiciele betonu beda musieli miec do czynienia z kims inteligetniejszym
@msikorski229: zeby nei bylo to mam znajomych co sa w OSP i maja regularne szkolenia z obslugi sprzetu, pierszej pomocy, i sposobow walki z zagrozeniami. Sam szkole stazystow, wiem ze jest to ciezka robota (o dziwo) ale da sie takei cos zaplanowac, i wykonac. tak zeby to bylo uzyteczne dla kazdego, zarowno dla osob szkolacych jak i szkolonych
@msikorski229: Tak może być, jeśli to jak twoje życie wygląda kłóci się z tym jak chciałbyś żeby wyglądało bo np. czujesz się jak badass a jesteś zwykłym Mariuszem z magazynu to będziesz dążył do znalezienia się w sytuacji kiedy to ty będziesz górą. Na przykład pójdziesz do wojska razem z Areczkami z biura i Areczki będą wyć a ty będziesz z nich szydził. Tylko na tym się można bardzo przejechać ale
@msikorski229 przywrócenie zasadniczej służby wojskowej jest niemożliwe ze względu na brak infrastruktury wojskowej, która została wyprzedana w latach 2000. Sama organizacja Legii akademickich, szkolenia NSR sprawiało problemy z względu na brak odpowiedniej infrastruktury przede wszystkim koszarowej.
. To ja mam w sumie taki pomysł żeby wcielić tych wszystkich Braunów, Bosaków i innych Tudujów do wojska, jako że prawie nikt z nich oczywiście nigdy nie służył oraz ich wyborców którymi w większości są mężczyzni w wieku około 20 lat więc nadawaliby się do służby. Dzięki temu liczebność armii skoczyłaby o kilkaset tysięcy zgodnie z życzeniem Blaszczaka, a przy okazji nastąpiłby detoks sceny politycznej od zamordystycznych "wolnościowców". Panie Błaszczak; liczę
Ja teraz jestem zwolennikiem powrotu do poboru, tylko nei w takie fromie jak bylo to wczesnej. Moze 6-12 miesiecy ostrego szkolenia technicznego.

@srgs: Nie ma to najmniejszego sensu. Ludzie po starej służbie zasadniczej siedzieli w wojsku 1-2 lata, a jak na nich teraz popatrzysz czasami na strzelnicy to nawet kałacha z którym spędzili kilkanaście miesięcy nie ogarniają. Po kilku latach zapominasz wszystko.

A obecne pole walki jest dużo bardziej skomplikowane niż
@msikorski229: ma rację obowiązkowa służba powinna wrócić

@Mrrilb hahaha. Ta służba była gówno warta. Nie było pieniędzy na na nic, w niektórych jednostkach chłopaki biegali z patykami zamiast karabinów po poligonie. Jedyne co mogłeś się nauczyć to jak chlać na umór. Obowiązkowa służba nie szkolila żołnierzy tylko mięso armatnie.
@Strus: przy wiekszym konflikcie po obu strochach beda potrzebne osoby ktore potrafia co najwyzej celowac mniej wiecej w dobrym kierunku, takie osoby tez musza byc z grubsza przeszkolono. Do tego otozsamia sie taka sluze tylko z umiejetnosciamii bojowymi. I chyab beton tez tak o tym mysli, a prawda jest taka ze powinny byc tam tez szkolenia innego rodzaju. Jak udzielac pierwszej pomocy, jak zachowac sie gdy jest pozar, wypadek. Dobrze zaplanowane