Wpis z mikrobloga

@Emble: po części mają. Państwo jest suwerenne i może mieć w dupie zalecenia kogokolwiek. Jak widać państwo wolało nie być suwerenne i ograniczało wolność i swobody obywateli (i nie chodzi tu tylko o maseczki, które poniekąd stały się pewnego rodzaju symbolem tej całej szajby).

Ogółem to jeśli nie zaczaiłeś metafory memeska to ja chyba ci tego dobrze nie wytłumaczę.

@Krupier: ten obrazek bardzo dobrze ilustruje problem, jaki jest z postawami, nazwijmy je "antypandemicznymi" – jako źródło np. noszenia maseczek, ale i szczepionek podawany jest "pan z telewizji" lub rząd. Stąd samodzielność myślenia to po prostu odrzucenie ich zaleceń, bo to najwyższa instancja, o której takie osoby są w stanie pomyśleć.
@Krupier: Państwo ma być w tym przypadku suwerenne dla samej suwerenności? XD Całe to prawackie podejście do koronawirusa opiera się na powiedzeniu „na złość mamie odmrożę sobie uszy”. Setki badań wskazują, że noszenie maseczek medycznych ogranicza przenoszenie wirusa w pomieszczeniach ZAMKNIĘTYCH, więc sam nakaz jest jak najbardziej uzasadniony z naukowego punktu widzenia. Nie lubię PiSu, to mam robić wszystko odwrotnie nawet w sprawach, w których mają rację?
ale wiecie, że ludzie noszą/nosili maseczki nie dlatego, że PiS im kazał - tylko dlatego, że konsensus naukowy jest taki, że maseczki powinno się nosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ulyssos: XDDD

Państwo ma być w tym przypadku suwerenne dla samej suwerenności? XD


@Wasacz1996: no wypadałoby.

Całe to prawackie podejście do koronawirusa opiera się na powiedzeniu „na złość mamie odmrożę sobie uszy”.


@Wasacz1996: a to już zarzut do prawaków, nie do mnie. Ja nie dzielę ludzi na prawaków i lewaków.

Setki badań wskazują, że noszenie maseczek medycznych ogranicza przenoszenie wirusa w pomieszczeniach ZAMKNIĘTYCH, więc sam nakaz jest jak najbardziej uzasadniony z naukowego
jak by pis powiedział, że trzeba się nawadniać i jeść to rozumiem że ci co nie popierają ich polityki powinni przestać przyjmować pokarmy i napoje?


@czy_pisiont: jakby pis powiedział, że trzeba chodzić z palcem w dupie by chronić się przed wirusem to rozumiem, że ci co popierają ich politykę powinni chodzić z palcem w dupie?
no niestety ale ty wstawiając idiotycznego mema który łączy biologię z polityką ¯\(ツ)/


@czy_pisiont: nie biologię, a socjotechniki używane przez rząd.

jak tylko wykazałem pierwszym komentarzem bezsensowność takiego postrzegania świata, że jeśli mój przeciwnik coś mówi to zawsze muszę się z nim nie zgadzać


@czy_pisiont: ależ masz rację. Ja też nie popieram pis jako całości co nie znaczy, że nie zgadzam się z niektórymi ich postulatami. Tylko problem maseczek (i