Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @Jabby: nie widzę powodów karania ludzi podatkami, lepiej zbierać na tacę i tyle.

Jak państwo nałoży dodatkowe podatki wiadomo co się stanie.

To jak z matkami czarnoskórych w XX wieku, był zasiłek dla samotnych, i cyk, populacja samotnych matek zwiększa się.

Państwo psuje społeczeństwo w ten sposób.
@Jabby: w picie do wyboru lista zarejestrowanych związków wyznaniowych i jedno oczywiście też oczko "nie należę do związku wyznaniowego" i cyk! W ciągu połowy roku mamy faktyczne, procentowe dane na temat wyznania w naszym kraju. Co do opłaty dla takiego związku byłby to ustalany przez dany związek procent od dochodów ("nie należę..." oznaczłoby oczywiście 0%).
Chodzi o faktyczną przynależność do wspólnoty katolickiej, bo te obecnie deklarowane 90% wierzących jest śmieszne.


@Jabby: to jest tylko liczba deklarowana przez Kościół (która jest im bardzo na rękę, bo rzekomo reprezentują 90% społeczeństwa), ale nie bierze się znikąd - produkują ją tępe barany, które chrzczą dzieci "bo trzeba" pomimo tego, że żyją na bakier z Kościołem, zasadami wiary, nie praktykują czy nawet jawnie występują przeciwko zasadom Kościoła (np. żyjąc bez
nie widzę powodów karania ludzi podatkami


@pyroxar: tak, placenie na KK to kara. No chyba, ze nieudokmentowane hajsiwo na tacy albo koperta, to spoko, wtedy wieksze walki mozna robic.

Podatek koscielny jak na zachodzie, brak przywilejow kleru i scisla kontrola podatkowa tej instytucji. Nagle sie okaze, ze KK wcale nie jest taki biedny, ze katolikow w polsce wcale nie ma tyle ile KK niby deklaruje, ze jest (a wiemy to po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuf22: dlaczego chcesz wszystko podatkować? Mało już płacimy państwu?

Fundusz kościelny to reperacja za grabież z czasów PRL.

Pokaż wszystkie bandyckie zapisy konkordatu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @Jabby: ale tu chodzi o to, że państwo w ten sposób psuję ludzkie życie. Nie można wszystkiego ujmować w tryby tej maszyny.

Ja rozumiem, że najwyższą wartością na tym tagu jest #!$%@? katolikom, ale socjalizm każdemu nosa utrze, katolików zdusi jutro, a naród pojutrze. Tak jak zawsze.
ale nie bierze się znikąd - produkują ją tępe barany, które chrzczą dzieci "bo trzeba"


@Pink_Floyd: jakie barany, przecież to wynika z prostej kalkulacji - jak ochrzczą a boga nie ma to dużo nie stracą, a jak nie ochrzczą a jednak jest to przypał i dziecko spłonie w piekle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diogene: no to już ciemiężenie pełną gębą, z tymi się nie zgadzam, niech płacą. Podatki powinno się zmniejszać, dla każdego, a nie dowalać tym kogo nie lubisz.
Fundusz kościelny to reperacja za grabież z czasów PRL.


@pyroxar: ktory zostal juz dawno splacony. Plus, KK caly czas dostaje dzialki za poldarmo. Miec ciastko i zjesc ciastko.

Pokaż wszystkie bandyckie zapisy konkordatu.


@pyroxar:

Artykuł 4
 1. Rzeczpospolita Polska uznaje osobowość prawną Kościoła Katolickiego.

 2. Rzeczpospolita Polska uznaje również osobowość prawną wszystkich instytucji kościelnych terytorialnych i personalnych, które uzyskały taką osobowość na podstawie przepisów prawa kanonicznego. Władza kościelna dokonuje stosownego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuf22: ale wklejka. Widać człowiek z misją, szkoda tylko, że z nienawiści.

Tak czy siak.

Nie wiem czy spłacony, jak to oszacować?

Utrudnianie do informacji to jest też w firmie, w sklepie monopolowym i u sąsiada. Prywatność to cnota. Nie wiem czemu odmawiasz ją Kościołowi? Pewnie coś o pedofilii, ale to zły argument, żeby uchylać całą cnotę. Są firmy które kradną, a tajemnice jednak są chronione.

Argument z cytatu jest błędny,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jabby: firmy działają na wobec złego prawa państwa polskiego, kościół jest autonomiczny wobec niego. To co widzisz jako przywieje, pewno są po prostu powiewiem normalności. Pomijam afery typowo polityczne, że ktoś komuś dał coś za coś. To inna kategoria i zjawisko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jabby: zdefiniuj magię, bo rytuały pomagające utrwalić wiarę i ja przekazać odróżniam od wpływania na rzeczywistość materialną słowami za sprawą jej ukrytych pomóc właściwości.

W praktyce to wiarę w magię odziedziczoną po Grekach i która przychodzi teraz wraz z filozofią wchodu, likwiduje Kościół właśnie.

Używasz słowa magia pejoratywnie, tak uważam, nie rzeczowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pyroxar:

Mam wrażenie że trochę przedawkowałeś Korwina. Regulacje i podatki są konieczne w funkcjonowaniu każdego państwa. Również dotowanie części instytucji jak szpitale chociażby (popatrz się jak wygląda 'prywatna' służba zdrowia w USA).
Oczywiście to co jest obecnie to bandyterka, a PiS zawstydza każdego lewaka w skali rozdawnictwa i łojenia ludzi pracujących i przedsiębiorców.
Teorie Korwina są dobre tylko w teorii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jabby: regulacje to inne zjawisko niż mamy obecnie, biurokracja.

Nie wiesz dlaczego "prywatna" służba zdrowia w USA działa jak działa, nie możesz więc tego używać jako argument, to zbyt skomplikowane zjawisko. Ja upatruje się winy w regulacjach i monopolizacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzych0: gdzie ta magia? Gdzie te obrzędy?

Podaj swoje definicje.

Raczej mało ma twoja opinia z faktami, brak definicji, brak opisu zjawiska, wskazania mechanizmów. Czegokolwiek. Po prostu gadasz tak bo masz w sobie dużo nienawiści.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@pyroxar:

zdefiniuj magię, bo rytuały pomagające utrwalić wiarę i ja przekazać odróżniam od wpływania na rzeczywistość materialną słowami za sprawą jej ukrytych pomóc właściwości.

W praktyce to wiarę w magię odziedziczoną po Grekach i która przychodzi teraz wraz z filozofią wchodu, likwiduje Kościół właśnie.


Przecież cała wiara KK opiera się na magii. Stworzenie świata przez ponadnaturalną istotę, które przez wieki wtrącała się w sprawy ludzkości - potop, gorejące krzewy, plagi, anioły,
@pyroxar: zamiana wody w wino, wniebowstąpienie, anioły… jak dla mnie niczym się to nie różni od magii z uniwersum HP czy mocy z SW. No ale spoko, XXI wiek, latamy na inne planety ale jest kraj w którym są ludzie którym inny człowiek musi pozwolić na zjedzenie mięsa w piątek.

Każdy wierzy w co chce ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale wklejka. Widać człowiek z misją, szkoda tylko, że z nienawiści.


@pyroxar: jakiej nienawisci? I nie, nie przekleilem tego z innej swojej (lub cudzej wypowiedzi) - ale pomysl dobry, zachowam sobie te wpisy i je przekleje za drugim razem, kiedy bede argumentowal to samo. Zacytowalem natomiast artykuly konkordatu i wypowiedzi. To sie nazywa zrodla.

Ja bym chcial, zeby mnie KK zostawil w spokoju. Ja im z brudnymi butami do kosciola nie
@Jabby: ale to nie magia. Zacznijmy od pierwszeog postu, niepoprawnie przytoczyłeś historię o stworzeniu świata, jest ona polemiką z poganami, dlatego są tam dwa opisy.

Co zaś do cudów, chyba nie muszę przytaczać jaskini Platona, gdzie przekazał nam on widzę, że jest więcej własności rzeczywistości niż materialne właściwości? To co możesz w ogóle doświadczyć jest tylko cieniem prawdziwej rzeczywistości.

Powiem więcej, gdy zakładano że świat ma tylko materialną nautrę, a zatem
zdefiniuj magię, bo rytuały pomagające utrwalić wiarę i ja przekazać odróżniam od wpływania na rzeczywistość materialną słowami za sprawą jej ukrytych pomóc właściwości.


@pyroxar: Tymczasem jedno z pierwszych zdań w biblii:

Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość.


Plus jeszcze co do "wpływania na rzeczywistość materialną słowami za sprawą jej ukrytych pomóc właściwości" - opisałeś właśnie jak docelowo działają błogosławieństwa, klątwy i modlitwy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pyroxar:

Powiem więcej, gdy zakładano że świat ma tylko materialną nautrę, a zatem prawdę o nim można poznac poprzez doświadczenie (empiryzm Locka) to mógłbyś wyciągnąc prawidłowe wnioski z doświadczenia, ale nie możesz, tka to nie działa, robiąc to pomylisz się, bo jak pisał KAnt w krytyce czystego rozumu: metafizyka jest poza wszelkim doświadczeniem.


Tylko że ta empiryczna część, zwana fizyką, jest udowodniona a do tego sprawdza się w praktyce (samoloty latają,
@Jabby: Gdyby wprowadzili podatek koscielny w Polsce, to deklarujący się katole musieli by płacić jakieś 200zł miesiecznie, by utrzymać kościół na dotychczasowym poziomie. Albo i więcej jeśli katoli okaże się mniej niż 50 % ;)