Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rain_: w sumie dane mam takie, że mam chłopski rozum ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to jednak trochę mało ;) To sorry, jak mówisz, że tak jest i znasz to z pracy to ok :) myślałam, że biorąc pod uwagę zakrojone akcje o sterylkach, wyłapywaniu przez TOZy kitku itd. problem wścieklizny nie istnieje, a tokso rzadko.
Miałem 5 kocurów, wszystkie takie trójkolorowe tzw „bure”. Szósty kot to taka sama kotka. Prawie taka dama bo ma o wiele mniej tych prętów, cętkow itd. O wiele mniej wzorów. Taka ciekawostka tamte kocury traciły się po średnio 2 latach. Ta kotka na wiosnę będzie mieć 11 ;) Żyje sobie spokojnym, starczym życiem z moimi rodzicami.
@Krzysztof53647: Bure koty to nie tricolory, ani szylkrety, a to o nich mowa. Szansa, że miałeś trzykolorowego (bialo-rudo-czarnego/burego) kocura jest zdecydowania niska, a jeśli rzeczywiscie miales aż 3, wszystkie musialy byc bezplodne. To dlatego, że geny odpowiedzialne za rudy i ciemne kolory siersci, są powiązane z chromosomem X. Podwójnie występuje on jedynie u kocurów XXY.
@wespazjan: Dobrze, czyli troszkę nie dogadaliśmy M się na temat kocurów. Milem ich 5 tak jak pisałem. Wszystkie były takie prążkowane podobne do tego na zdjęciu ze spora domieszka rudego. Natomiast ostatnia kotka ma o wiele mniej tych prążków/centków a spory udział rudego.
@Krzysztof53647: A rzeczywiscie, to ja zle przeczytałem, nie wiem czemu wyczytałem, ze miales 3 kocury XD. Masz może ich zdjęcia? Jestem ciekaw, czy to rzeczywiscie byly tricolory, czy też po prostu bure koty z domieszką rudego, to akurat czesciej się zdarza u kocurów
Niestety fotek zbytnio nie ma. Koty miałem od bodajże 1996 może 1997 roku aż do 2016 kiedy się wyprowadziłem z domu rodzinnego. Jedno foto z kotem z lat 90 gdzieś zapewne jest, bo coś kojarzę. Ten najnowszy kot ma natomiast pare zdjęć ale musiałbym na kompie poszukać, bo na fobie nic mi się nie mieści. Mniej więcej wyglada jak ten góry tylko zamiast białego pod pyszczkiem ma rudobrazowe umaszczenie. Oczywiście zależne od
@Sm3rf1k: Jeśli masz kocura trikolora to jest bezpłodny, nie wiem, jak rzadkie jest to umieszczenie, jednak na kocurze to całkiem niezwykły przypadek

@cocieboli: jasne, nie jest to niemożliwe, jednak wg. badań z linka szacuje się to na 0,8%. Nawet dowiedziałam się tu, że najłatwiej zarazić się od niedogotowanego mięsa, zobacz @mag127: @Kressska:
https://journals.viamedica.pl/forum_medycyny_rodzinnej/article/view/35804/25916