Wpis z mikrobloga

Jako ze związany z rolnictwem jestem dość mocno, wypowiem się. Na pis nie głosowali rolnicy, tylko MIESZKAŃCY wsi. A to zakute łby jest duża różnica. Znam wielu rolników, takich którzy maja 5, 10, 20 ha jak i takich co maja 2000, jak i takich co produkują mięso ktore codxziennie kupujecie w biedronce. Nikt ale to #!$%@? nikt nie głosował na pis. Także takie wysrywy zostawcie sobie, bo siejecie PROPAGANDE. Ludzie którzy mieszkają na wsi, najczęściej maja 5 ha oddane w dzierżawę na dziko; takiego chama nazywa się wtedy rolnikiem. Ha tfu na ten chlew. #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #bekazpisu #bekazpodludzi #rolnictwo a strajk jest po to żeby tępy naród zobaczył co się #!$%@?. Za tucznika (taka swinia która wazy 100-120kg) rolnik dostaje 3.8-4.2 zł za kilogram ( ͡° ͜ʖ ͡°) a wy płacicie za mięso(te różowe to mączka ziemniaczana) coraz drożej (30+ zł za kilogram). Także to z was powinni się śmiać a nie odwrotnie. W drobiu jest podobnie.
zieloniutkazielonka - Jako ze związany z rolnictwem jestem dość mocno, wypowiem się. ...

źródło: comment_1629956445Kk3yAgublxGDKwQRyP8qpH.jpg

Pobierz
  • 191
  • Odpowiedz
@zieloniutkazielonka: 2021 rok, dorosły człowiek nie ma pojęcia o błędach poznawczych i statystyce, przez co zakłada że on i jego znajomi są odpowiednią grupą do badania sondaży w skali całego społeczeństwa...
Nowe, nie znałem. Idź się chłopie dokształć, albo nie trolluj
  • Odpowiedz
@zieloniutkazielonka:

Za tucznika (taka swinia która wazy 100-120kg) rolnik dostaje 3.8-4.2 zł za kilogram ( ͡° ͜ʖ ͡°) a wy płacicie za mięso(te różowe to mączka ziemniaczana) coraz drożej (30+ zł za kilogram).


Otwórzcie swoje sklepy i zacznijcie sprzedawać z taka marżą jaka wam odpowiada. Co za problem?
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu się śmiać z rolników, ale jeśli ktoś ma się śmiać to jednak nie-rolnicy. Przeciętny człowiek zarabia 2-3 razy tyle, co 20 lat temu, a rolnik "świniowy" za tucznik dostaje mniej-więcej tyle samo.


@KruciHegot: 20 lat temu najtańsze laptopy kosztowały 10k, obecnie za 2k kupisz taki który bije go na głowę.
20 lat temu szewce mieli pełne ręce roboty, bo buty drogie w stosunku do zarobków i opłacało
  • Odpowiedz
Za tucznika (taka swinia która wazy 100-120kg) rolnik dostaje 3.8-4.2 zł za kilogram ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To utłucz ta świnie do 150 i potem sprzedaj to więcej zarobisz... Lol.
A tak poważnie to steruję wami ktoś i tyle, idźcie na wiejska strajkować a nie ludziom co do pracy codziennie jeżdżą życie utrudniacie. Nikogo sympatii nie zyskacie tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zieloniutkazielonka: ja nigdy nie zrozumiem idei protestów/manifestacji przeciwko czemuś. Władza od dawna pokazuje że ma #!$%@? na wszelkie ustalenia, przepisy i obywateli a ludzie wychodzą na ulice żeby uświadomić społeczeństwo o czymś co wszyscy wiedzą i absolutnie nic się nie zmieni - konia z rzędem temu kto poda przykład jakiegokolwiek protestu który cokolwiek dał za rządów PiS
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poirytowany2: ale po co mają iść na wiejską skoro tam wszyscy mają absolutnie #!$%@? na nich? Pójdą, przyjedzie policja na smyczy PiSu i rozgoni protest i wszystko ucichnie jak za kazdym razem do tej pory
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawkins_Wszechwiedzacy: nikt nie mówi że się równa i że powinno się równać. Chodzi o to że cena za tuczniki jest praktycznie na tym samym poziomie od dobrych kilku lat. Przez ten czas wszystkie środki produkcji poszły do góry (ostatni rok to w ogóle kosmos)
  • Odpowiedz
Znam wielu rolników, takich którzy maja 5, 10, 20 ha jak i takich co maja 2000, jak i takich co produkują mięso ktore codxziennie kupujecie w biedronce. Nikt ale to #!$%@? nikt nie głosował na pis


@zieloniutkazielonka: Ja tez takich znam w tym trzech co gospodarują na ponad 200 ha. i WSZYSCY głosowali na PiS. Takie wysrywy zostaw dla siebie i nie siej propagandy. Teraz wam zwyczajnie głupio bo wyszliście
  • Odpowiedz
nikt nie słucha, wszyscy znają


@Pink_Floyd: ja nie słucham, nigdy nie miałem żadnej kasety/płyty, nawet pojedynczej empetrójki z tym gównem. A znam z:
- wesel
- roboty (ciągle leciało VOX FM)
- domówek
  • Odpowiedz
Tak było, na pewno masz rację bo tak ci się wydaje, a sondaże kłamią.


@absoladoo: według polskiego prawa rolnikiem jest każdy kto ma powyżej 1ha przeliczeniowego pola, nie musi się tym w ogóle zajmować, wiec sondaże nie kłamią, tylko definicja jest #!$%@?, a wy tego nie rozumiecie...
  • Odpowiedz