Wpis z mikrobloga

Jaki masz deklarowany transfer "do" ? raczej już wszędzie vdsl.

A co ci w liveboxie albo funboxie nawala ?


@Grzesiek_astronaut: Ja mam wolny gówno internet z orange 10 Mb/s. Więcej się u mnie nie da bo stara infrastruktura w okolicy.
Zawiesza mi się z dupy i nawala wifi - np. na na pc po kablu mam internet ale już na telefonie po wifi jest brak internetu. Musze router resetować.
@Variv: > Zawiesza mi się z dupy i nawala wifi - np. na na pc po kablu mam internet ale już na telefonie po wifi jest brak internetu. Musze router resetować.

@Variv: No i widzisz, jest tańsze rozwiązanie o kilka stów ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli działa na kablu, to dokupisz sobie router / access point do wifi, wpinasz po kablu do liveboxa i elo. Pod
@Grzesiek_astronaut: Router na kablu też nie działa zawsze bo potrafi się cały zwiesić. Po prostu nie raz nawala samo wifi a nie raz się wiesza cały.
Livebox z tego co widzie po sieci jak to wygląda to wychodzi, że mam wersje 2.
najprościej po umowie - masz do 10-20Mb/s (adsl), albo do 80Mb/s (vdsl)


@Atreyu: Jutro jeszcze sprawdzę ale o ile pamietam na umowie mam opcje do 10 mb.
Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja zawierałem umowe konsultant orange sprawdzał w systemie jakie mogę mieć maks przepustowość i taką opcje wypisywał do umowy. Mimo, że o ile pamiętam chyba nawet 60mb było w tej samej cenie jak ja zawierałem umowe.

Teraz
@Variv: pracowałem dawniej w Orange, Liveboxy to największy syf jaki istnieje. To jest gorsze od najtańszych routerów z Aliexpress

Jutro jeszcze sprawdzę ale o ile pamietam na umowie mam opcje do 10 mb.


@Variv: więc ten Asus który dałeś, to kilkukrotny overkill

Kup sobie zwykłego szarego TP-Linka z serii TD do 200, maks 300zł. Będzie obsługiwał luzem ADSL, łatwo go skonfigurujesz, a po WiFi (mimo że antenki nie wyglądają tak
Potem jakieś centralki czy coś remontowali i mi skoczyło trochę.


@Variv: Zadzwoń do orange i zapytaj jak max możesz mieć, bo może vdsl już (remont centralki wspomniany) Te lb 2.0 chyba białe były? gówna to nie wymieniają za free bo to ich ? Możesz ściemnić że się wyłącza itp itd to raczej technicy by wymienili bez problemu (jeśli za free)
Zadzwoń do orange i zapytaj jak max możesz mieć, bo może vdsl już (remont centralki wspomniany) Te lb 2.0 chyba białe były? gówna to nie wymieniają za free bo to ich ? Możesz ściemnić że się wyłącza itp itd to raczej technicy by wymienili bez problemu (jeśli za free)


@Grzesiek_astronaut: Ja mam wersje czarną. Nie wymienią bo ja go wykpiłem na własność za grosze zamiast im płacić ileś złotych miesięcznie za