Wpis z mikrobloga

kasjerka w żabce ogarnia lotto, rachunki, kurierów, gastronomię, pieczenie bułek, układanie towaru i zarabia minimalną

farmaceutka ogarnia tylko recepty i podaje leki i zarabia 4k na rękę

nie kumam tego świata

#praca #pracbaza
  • 152
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cecidimus: Nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy ale poczytaj o: receptach farmaceutycznych, receptach na leki recepturowe, zamiennikach leków, aktualnie o szczepieniach i o odpowiedzialności zawodowej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cecidimus:
Ja myślę że to sami klienci i ich podatność na marketing trochę farmaceutów zdegradował do roli sprzedawcy. Jak wchodzisz do apteki i prosisz o konkretny preparat (markę) to ci podają I tyle. Za to jak zapytasz o poradę, zamiennik, itp. to można się zdziwić jak rozległą wiedzę ma taką osobą i jak jest w stanie doradzić. Raz trafiłem na typa który z własnej inicjatywy zaczął doradzać i od tego
  • Odpowiedz
@cecidimus: K---a wiele na wykopie grali, ale porównanie farmaceutki do kasjerki to jeszcze nie xDDD

Co zaraz będzie, lekarz wypisujący tylko recepty na kaszelek kontra kierowca tira, ktory musi rozładować, zaplanować trasę, nie jechać lewym pasem, trzymać temperaturę kontenera? XD
  • Odpowiedz
@cecidimus: nie jestem, ale skończyłam 2 lata farmacji bo zmieniłam kierunek studiów, mam masę znajomych już farmaceutów. Więc wiem na czym polega ta praca, jaka to jest odpowiedzialność, wiedza, znajomość interakcji, papierologia i wiele, wiele innych. Ty widzisz tylko tyle ile się dzieje przez 2 minuty przy okienku.
  • Odpowiedz
@cecidimus: Po pierwsze to wcale nie zarabiają 4k na rękę. Tyle to może kierownik apteki zarabia, a nie każdy mgr farmacji jest kierownikiem.
Po drugie to jaki jest sens robić 5,5 letnie studia, żeby zarabiać minimalną? Wiesz, że nawet darmowe studia kosztują, bo za coś trzeba przez ten czas żyć?
Po trzecie to jak kasjerka komuś złe p-------y sprzeda to najwyżej się przyjdzie awanturować, a farmaceuta jak sprzeda zły lek,
  • Odpowiedz
@cecidimus: z takich często pomijanych / niewidzialnych rzeczy które robi farmaceuta w pracy to przede wszystkim edukacja pacjenta. M.in. na temat tego jak używać inhalatorów (jest ich kilkanaście rodzajów), jak zrobić nebulizacje dziecku, jak podać adrenaline w razie wstrząsu, jak obsługiwać glukometr, nakłuwać się do pomiarów, czy wstrzykiwać insuline i prawidłowo ją przechowywać. W dodatku mnóstwo pacjentów to do nas przychodzi po pomoc z problemami dermatologicznymi, z drogami rodnymi, uogólnioną
  • Odpowiedz