Wpis z mikrobloga

@cecidimus: Nie inaczej. Ale zielska medycznego ma trochę na stanie. Zawsze może powiedzieć że wiezie pacjentowi. A wtedy policja jest bezradna, bo obowiązuje ją tajemnica zawodowa i policja musi uwierzyć jej na słowo bo nie jest w stanie tego zweryfikować.
@huruk91 musiałbym poszukać danych o stosowaniu tych przepisów, czy egzekucja de facto ma miejsce, czy to martwe prawo, ale dobry trop, dzięki

@cecidimus mam w rodzinie farmaceutów i nie raz zdarzyło się tak że przy rutynowym sprawdzeniu wydanych recept okazało się że np została wydana zła dawka. Czasem to nie jest duży problem, a czasem na tyle poważny że nie ma czasu na #!$%@? tylko się łapie za telefon i się dzwoni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cecidimus: tak jak każdemu zawsze odpowiadałem, jak ci kasjerka wyda przypieczone bułki to nic się ci nie stanie, jak dostaniesz przeterminowany lek czy nawet zły, to eee pogorszy się twoja jakość życia/umrzesz
@patchupdate: Mnie tylko Szwajcaria byłaby w stanie przekonać do wyjazdu. Ale wtedy by zarabiała więcej ode mnie ;)
Wbrew pozorom w Polsce żyje się całkiem nieźle. No i by tylu znajomych nie było za granicą.
mam w rodzinie farmaceutów i nie raz zdarzyło się tak że przy rutynowym sprawdzeniu wydanych recept okazało się że np została wydana zła dawka


@jjczopek: mogę ci z pierwszej ręki powiedzieć, że w jednej z sieciówek (dość znanej) w tylko jednej aptece średnio raz dziennie taki przypadek mają, na szczęście zazwyczaj to nieszkodliwa pomyłka dawki lub preparatu, ale cholera wie, kiedy odwalą coś mocniejszego.
@cecidimus a co dopiero powiedzieć o polityki 20k ¯_(ツ)_/¯ taki to dopiero nie ma odpowiedzialności i umiejętności. Czemu nie porownales pracownika ząbki, który jednak coś umie do takiego kutafona z wiejskiej? Miałeś jakiś ukryty cel aby akurat nawiązać do farmaceuty?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarianKolasa wiem, że farmaceuci kiedyś chyba jeszcze maście mieszali na zamówienie jak wiedźmin, ale z tego co widzę, to teraz tylko leki polecają i podają ¯\(ツ)/¯


@cecidimus: cały czas można kupić maść robioną w aptece. Dostałam na taką receptę w maju tego roku i bez problemu zrealizowałam ją w aptece ;)
@huruk91: To super argument! Ale w takim razie dlaczego ratownik w karetce, który ratuje życie zarabia minimalną? Dlaczego piłkarz dziesiątki tysięcy? Bo nie ma "wag" dla zawodów. Czasem ktoś, kto powinien zarabiać 200 zł zarabia 2800 (bo jest minimalna), czasem taki kierowca karetki w Chroboszycach zarabia 1200 bo go zmusili na DG.