Wpis z mikrobloga

kasjerka w żabce ogarnia lotto, rachunki, kurierów, gastronomię, pieczenie bułek, układanie towaru i zarabia minimalną

farmaceutka ogarnia tylko recepty i podaje leki i zarabia 4k na rękę

nie kumam tego świata

#praca #pracbaza
  • 152
  • Odpowiedz
@cecidimus: Tylko że jak kasjerka w żabce się pomyli .. to najwyżej sos czosnkowy zamiast tysiąca wysp da na hot doga albo zamiast dużego lotka puści małego..

a jak Pani farmaceutka się walnie przy realizacji recepty 80-letniej Pani Krysi i sprzeda Pavulon zamiast Paracetamolu .. to Pani Krysia wyciągnie kopyta

Rozumiesz?
  • Odpowiedz
@cecidimus:

apteka ma na stanie kilkaset, a raczej kilka tysięcy ? preparatów, o jakikolwiek nie zapytasz, zna jego główne składniki, i ich wpływ na zdrowie, i jeśli pytasz np. o tańszy zamiennik, wie pod jaką nazwą innej firmy występuje

większość tych preparatów ma znaczący wpływ na stan zdrowia, część z nich na życie,
błędnie wydane mogą być niebezpieczne, lub zagrażać życiu
  • Odpowiedz
Taką ludzie mają świadomość...
Do wszystkich wykopowych magistrów farmacji- chylę czoła. Moja współlokatorka była na farmacji, jak zobaczyłam jej notatki to mi się słabo robiło, wzory rozpisane na prawie całą kartkę, a gdzie reszta.
  • Odpowiedz
  • 0
@huruk91 @spere niby macie trochę racji, ale czy farmaceutka miałaby jakiekolwiek konsekwencje za źle doradzony lek? nie słyszałem o takim przypadku, chyba na pacjenta spada ostateczna odpowiedzialność, a ulotka chroni dupę producentom i innym podmiotom
  • Odpowiedz
@cecidimus: jednak musisz trochę pożyć jeszcze na świecie.. mega banały i uproszczenia serwujesz nam tu :/

"Członkowie samorządu zawodu farmaceuty podlegają odpowiedzialności zawodowej przed sądami aptekarskimi za postępowanie sprzeczne z zasadami etyki i deontologii zawodowej oraz przepisami prawnymi dotyczącymi wykonywania zawodu farmaceuty"

Farmaceuta jak się jebni@ to idzie pierdzieć w pasiaki tak samo jak i
  • Odpowiedz
@cecidimus: niee nawet nie znam żadnego... pracuje w branży IT.
nie pamiętam kiedy w aptece byłem ostatnio..

Twój Orginal Post to kpina...
sposób rozumowania to zero jedynkowe wypaczenie odpowiedzialności środowiska pracy.
  • Odpowiedz