Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albert107: analogiczne czyli odszukujesz w napędzie które piny trzeba zewrzeć aby zamknąć/otworzyć bramę i podłączasz je do Sonoffa. Sprawdź tylko czy masz dostęp do takiego zasilania jak jest wymagane. Ja brałem tutaj, teraz chyba nie ma na Allegro ale zadzwoń/napisz to Ci wystawi, bardzo spoko koleś.
https://allegro.pl/oferta/sonoff-sv-5-24v-przekaznik-wifi-brama-furtka-9087428294?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=ff246324-5c38-41d3-bf0e-8170233e9c6b
@StanislawAniol zamówiłem sobie oba dla testu (SBW i SV)
SBW już hula ale ta apka Supli to trochę bieda, bardzie podoba mi się eWeLink tym bardziej że mam już gniazdko.

Na razie boję się podłączyć SV, bo na aukcji jest napisane że tylko DC, a ja nie mogę nigdzie znaleźć informacji co podaje moja centralka od bramy. Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić bez miernika?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albert107: może odczytasz na jakimś schemacie napędu. Ja dałem z tego co pamiętam mały zasilacz typu LED 12V do zasilania SV. Aplikacja Supli jest praktycznie tylko do ON/OFF przekaźnika, reszta robisz przez stronę WWW. Podepnij konto Supla pod Google Home to będziesz miał obsługę przez Asystenta Google. Ja obie bramy otwieram/zamknij jednym poleceniem "ok gugu otwórz/zamknij bramy", wygodna sprawa podjeżdżając autem pod dom bo nie muszę szukać pilota (ʘ
@StanislawAniol w instrukcji napędu niestety nie było żadnej informacji ale zadzwoniłem do producenta i potwierdził mi że centralka podaje prąd stały także nie usmaże sonoffa :)

Powiedz mi jeszcze jedna rzecz, czy w Google Home możesz z palca otwierać bramę czy tylko głosem?
Jak połączyłem Suple to nie mam tam przycisku tylko ustawienia, a przez eWeLink jest normalnie przełącznik i dodatkowo pokazuje stan bramy z czujnika.
Głosem działa w obu przypadkach ale
albert107 - @StanislawAniol w instrukcji napędu niestety nie było żadnej informacji a...

źródło: comment_1629729879tiVzSprDIjOzL3W0z7Ekqr.jpg

Pobierz
Jestem laikiem i to będzie moja pierwsza automatyzacja bramy.


@albert107: A jaki masz napęd :)? Ja się nie bawię w kontaktrony.
Kupiłem Sonoff SV za 35zł, wgrałem supla. Mam napęd Faac, który gdy brama jest otwarta daje napięcie 24v na jedno wyjście w centralce, tam podłączyłem przekaźnik samochodowy 24v, taki za 6zł NO, po otwarciu robi się NC i daje sygnał na suplę i ikonka się zmienia :).
DRESIARZZ - > Jestem laikiem i to będzie moja pierwsza automatyzacja bramy.

@alber...

źródło: comment_1647205879OV44S9QlEyOGO4eu6fc0lW.jpg

Pobierz