Wpis z mikrobloga

SIemanko, witam na #japonkagotuje :)

Temat dzisiejszy to rzecz bardzo nam (Polakom) bliska czyli ZAGRYZKA! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Japończycy choć znani ze słabej głowy, też czasem lubią co nieco ten teges wychylić. W chwilach takie jak te, dobrze zadbać o odpowiednią podkładkę, która choć trochę uchroni nas przed podrażnieniami błon śluzowych żołądka :D
Ayako pokazuje dziś jedną z potraw, którą Japończycy lubią zagryźć w przerwach między kolejnymi strzałami sake.
Panie i Panowie, przedstawiamy bakłażana dengaku - zapiekanego z sosem miso.

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/6232089/zagryzka-po-japonsku-czyli-baklazan-dengaku-japonkagotuje/

Ciekawostka:
30-50% populacji Azji, w tym Japonii nie toleruje alkoholu. Pojedynczy strzał mocniejszego alkoholu może być tragiczny w skutkach, o czym miałem się okazję raz przekonać. Ayako za namową mojego instruktora żeglarstwa, wychyliła 1 (słownie: jednego) kieliszka domowego bimberku :) Skutki: opłakane, tzw. zgon włącznie ze zwrotem treści pokarmowej po kilkunastu minutach.
Od tej pory bronię ją jak mogę przed każdą próbą zacieśniania relacji tym staropolskim sposobem. Czasem żartuję, że ma permanentną wszywkę :D
Więcej do poczytania: https://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_flush_reaction

Dodaję również ankietę jaka zagryzka powinna znaleźć się jako pierwsza w następnych filmach. Proszę o oddanie głosu.

Zapraszam do oglądania i wykopywania!

#pieczzwykopem #bojowkapiekarska #gotujzwykopem #japonia #zainteresowania #japonkagotuje #ciekawostki #gotowanie #pijzwykopem
Pobierz sommerfeld - SIemanko, witam na #japonkagotuje :)

Temat dzisiejszy to rzecz bardzo...
źródło: comment_1629034796L1PMbm5nx58zwwShAkQGzI.jpg

Która przepis na zagryzkę powinien być następny?

  • Satsuma-age 7.9% (8)
  • Agedashi-tofu 12.9% (13)
  • Kara-age 34.7% (35)
  • Tatar po koreańsku 44.6% (45)

Oddanych głosów: 101

  • 8
@sommerfeld: z tym alkoholem to ciekawe, a w życiu nie słyszałem. Jeszcze takiej Korei Południowej picie to element kultury.

Najwięcej mocnych alkoholi spożywają bowiem mieszkańcy Korei Południowej, a żeby było zabawniej ich przewaga nad drugimi w rankingu Rosjanami jest ponad dwukrotna. Koreańczycy - jak się okazuje - mają ogromny problem z piciem - w ciągu tygodnia wypijają oni bowiem średnio 13.7 kieliszka alkoholu, podczas gdy w Rosji liczba ta wynosi 6.3.
@MaciejPN: ktoś już tam pytał w komentarzach na YT o to samo. Odp. od Ayako:
Główna różnica w przewodzeniu ciepła między piekarnikiem a kuchenką mikrofalową jest taka, że piekarnik ogrzewa od zewnątrz materiału, natomiast kuchenka mikrofalowa ogrzewa od wewnątrz głównie dzięki drganiom cząsteczek, więc zakładałabym, że bakłażan prawdopodobnie ugotowałby się i nie zachowałby ładnie swojego kształtu, gdyby był podgrzewany w piekarniku, więc nie polecałabym tego.
Polecam więc pokroić bakłażana w okrągłe