Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2125
wszyscy mówią że jehowy to sekta ryjąca mózg ale wyobraźcie sobie jak się miło żyje w katolickim miłosiernym domu jak się nie chodzi do kościoła
"to że zgłupiałas to już dawno wiedziałem" :))
"zobaczymy do czego cie to twoje mówienie że nie chodzisz do kościoła dlatego że masz własne zdanie doprowadzi, bedziesz jeszcze chciala pomocy ale do mnie nie przychodź"
Szantaż emocjonalny z rana jak śmietana ʕʔ
#bloglajfstajlowywiesniaka #kosciol
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale jest presja na to że "dom taki duży, to jako jedynaczka masz zostać", a no i oni też coraz młodsi nie są, zaraz każdy by po mnie jeździł że jestem egoistką bo starych rodziców zostawiam (ʘʘ)


@gfgfgfa: i co, będziesz z nimi mieszkać do ich śmierci? a jak chłopa znajdziesz, to mu się każesz wprowadzać do teściów?
  • Odpowiedz
@gfgfgfa: bardzo dobrze robisz. Mam podobnie będąc ojcem rodziny i utrzymując cały dom, łącznie z rodzicami. Najlepiej ignorować takie p---------e, ale rozumiem że czasem ciężko wytrzymać i trzeba się trochę podzielić z innymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@gfgfgfa: W moim przypadku to jest ciekawa sprawa. Jak mieszkałem z rodzicami to mnie co niedziela ciągnęli do kościoła. Właściwie nigdy nie gadaliśmy o tym jaki w tym sens ani dlaczego ja nie chcę chodzić, ale oni marudzili i ja marudziłem i przeważnie chodziłem. Natomiast jak się wyprowadziłem z domu to temat w 100% zniknął. Jak jestem w domu rodzinnym to też oni chodzą, ja nie, nic nikt nic nie
  • Odpowiedz
@gfgfgfa: Standard, ja jak mówiłem przed bierzmowaniem (10 lat temu około) że to p------e to też babka i ciotki dostawały spazmów,
I chyba ich zepsułem bo dziś już do kościoła prawie nie chodzą, nawet babcia ma co raz więcej wątpliwości ale chodzi chyba z przyzwyczajenia dwa razy w miesiącu ale nie dla księży bo po nich jedzie równo ()

Później związałem się z
  • Odpowiedz
wszyscy mówią że jehowy to sekta ryjąca mózg ale wyobraźcie sobie jak się miło żyje w katolickim miłosiernym domu jak się nie chodzi do kościoła

"to że zgłupiałas to już dawno wiedziałem" :))

"zobaczymy do czego cie to twoje mówienie że nie chodzisz do kościoła dlatego że masz własne zdanie doprowadzi, bedziesz jeszcze chciala pomocy ale do mnie nie przychodź"

Szantaż emocjonalny z rana jak śmietana ʕʔ


@
  • Odpowiedz
@gfgfgfa:
Trzymam kciuki za ciebie!

MI ostatnio 12 letnia córka powiedziała (z pamięci cytuję) że wiara jest dla ludzi głupich bo się nie chcą uczyć i dowiadywac o świecie bo to trudne i wymaga wysiłku tylko mają "łatwą odpowiedź" na wszystko w kościele

Ale byłem dumny
  • Odpowiedz
  • 0
Znam ten ból od dziewiętnastu lat, tłumaczenia nie dochodzą, bóg najważniejszy zdanie osoby bliskiej mniej
  • Odpowiedz
wszyscy mówią że jehowy to sekta ryjąca mózg ale wyobraźcie sobie jak się miło żyje w katolickim miłosiernym domu jak się nie chodzi do kościoła


@gfgfgfa: jehowy by cię wyrzuciły i urwały kontakt at this point, sekta żydowska nieco lepsza jednak od chrześcijańskiej
  • Odpowiedz
@gfgfgfa

@przejscianiema: Podlasie czy Podkarpacie?

No generalizuję, bo ciężko nie generalizować skoro jedyne przypadki jakie widzę to właśnie takie. Mieszkam na zadupiu i naprawdę, jeśli ktoś nie mieszka na wsi w której każdy każdego zna to ciężko jest sobie wyobrazić, że rodzina może kochać, a jednocześnie nienawidzić za to, że w kwestii kościoła albo popierania PiS się z nimi nie zgadzasz xD
Koleżanka zrobiła eksperyment dziś, wieś obok, do kościoła chodzi, bo sama tego chce, ale od niechcenia rzuciła matce w ramach tego testu, że chyba już jednak nie ma ochoty. Zaczęła na nią krzyczeć, więc chyba tutaj mają jakieś oprogramowanie takie wgrane, nie wiem jak w innych częściach Polski ( ͡ ͜ʖ ͡)
Inna koleżanka po 7 latach związku nie może przenocować chłopaka, bo jak tak bez ślubu. U mnie na przykład z nocowaniem
  • Odpowiedz
@gfgfgfa: p---------e o szopenchauerze, mówisz że byś się wyprowadziła, ale boisz się co będą o tobie mówić. Proponuję się ogarnąć i zacząć mieć w------e co kto mówi, ale wyprowadzić się i mieć święty spokój
  • Odpowiedz