Wpis z mikrobloga

Za tydzień emigruję z kraju do Holandii. Będę zaczynał doktorat w TU Delft z robotyki. Piszę bo mam parę pytań do ludzi, którzy wyemigrowali do Holandii:

1. Co was najbardziej zaskoczyło po przyjeździe u Holendrów? Chodzi mi o takie rzeczy, że nikt nawet nie pomyśli by się spytać. Może jakoś obraziliście Holendra niechcący? Chciałbym takich rzeczy uniknąć.

2. Jak oceniacie Polaków w Holandii? Dużo złego się naczytałem, ale podobnie było jak czytałem o Anglii, a jak przyjechałem to nie było tak źle.

3. Ma ktoś jakieś doświadczenia z TU Delft (może studiuje tam)?

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę odpowiedzieć na parę pytań odnośnie rekrutacji na doktorat w Holandii i jak umowa wygląda.

#emigracja #holandia #doktorat #studbaza #pracbaza #programowanie
  • 12
@motoinzyniere: W zasadzie każda opinia o jakiej słyszałem na temat tego uni (i w internecie i wykładowców z mojego uni) jest pozytywna. Aż nie mogę się doczekać z jednej strony, a z drugiej człowiek boi się, że nie podoła.

@Jason_Stafford: Też o tym słyszałem. Dużo ludzi na reddicie pisze, że pogadać z Holendrem bez problemu, ale zaprzyjaźnienie się jest prawie niemożliwe. Podobno nie traktują w pełni imigrantów jako swoich.
@ImperiumCienia: Ze wszystkim się zgadzam (z ich jazdą po drogach szczególnie - nawet jak jedziesz szybko, to musisz mieć na uwadze, że samochód z lewej, który jest tuż przed Tobą zaraz Ci się wpieprzy przed maskę), ale szaro?
Nigdy by mi nie przyszło do głowy powiedzieć, że Holandia jest szara. Zielony kolor to ten, który mi się pojawia przed oczami gdy mowa o Holandii.
@fillif: Mi się cała Holandia podobała, pięknie tam jest + te dziewczyny, mulatki, azjatki wszystko spotkasz w drodze do marketu ( ͡° ͜ʖ ͡°) + JAK DLA MNIE te dziewczyny były o niebo ładniejsze od naszych polek (ʘʘ)
No i mega pozytywne jest to że ludzie sami na ulicy zagadują czy chociaż się przywitają i uśmiechną, w polsce jak się na kogoś spojrzysz
@kubenkrk: Dzięki, uczelnia wysłała mi już wszystko co powinienem wiedzieć na ten temat. Tak z innej beczki. Wiesz może jaka jest dobra strona z wiadomościami, która pozwoli mi np. sprawdzić zmianę w obostrzeniach i inne ważne sprawy?