Wpis z mikrobloga

Co warto dokupić do domowej apteczki, nie licząc leków przeciwbólowych, plastrów i jakichś podstawowych bandaży? (bo takoweż artykuły już mam)
Chciałabym ją jakoś lepiej doposażyć, dokompletować, ale zupełnie nie mam pomysłu na to, co mogłoby mi się jeszcze przydać.

#kiciochpyta #apteka #leki
2-Fenyloetyloamina - Co warto dokupić do domowej apteczki, nie licząc leków przeciwbó...

źródło: comment_1628600403yKsgloo63ESR7Y24a8gT6d.jpg

Pobierz
  • 112
@2-Fenyloetyloamina: Coś rozkurczowego. No i te przeciwbólowe to jakieś konkretne, najlepiej sprawdzone w boju, a nie byle apap pierwszy z brzegu.
Ssawkę na kleszcze (https://24medyczny.pl/produkt/przyrzad-do-odsysania-kleszczy-ssawka/)
Icepack obowiązkowo.
W cholerę gaz i chust trójkątnych. Tego nigdy za wiele, a jak się porządnie dziabniesz to leci jak ze świni.
Omnistripy (https://www.aleleki.pl/produkt/12790-plastry-szwy-omnistrip-3-x-76mm-5-sztuk.html)
U mnie jeszcze obowiązkowo plastry na nos unoszące skrzydełka nosa, czasami po prostu nie mogę zasnąć i mnie to męczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gaz24wolga: Idziesz do lekarza, mówisz że jesteś uczulony na błonkoskrzydłe i dostajesz recke na adrenalinę w ampułkach. Albo epipen. Dla mniej opanowanej osoby epipen for seniors koło 300zl. W ampułkach masz zawarte koło 40 takich epipenow i kosztuje 20zl. Warto mieć sterylna igłę, strzykawkę i wodę do iniekcji do rozcieńczenia.
@2-Fenyloetyloamina: Coś na każdą część ciała, która zazwyczaj boli ludzi:

1) Na brzuch - stoperan, no-spa
2) Na głowę - aspiryna, ibuprofen/paracetamol
3) Na gardło - strepsils strong, tantum verde, ogólnie jakiś znieczulacz+nawilżacz
4) Na nos - jakiś sprey odtykający
5) Na kaszel - ACC Optima, syrop na kaszel
6) Na rany - octenisept, bandaż, plastry
7) Na ucho - krople
8) Na oko - krople

To chyba wszystko.
@2-Fenyloetyloamina: dobrą opcją jest się wyposażyć w sól morską w sprayu do nosa i tabletki typu Sudafed na katar, IMO lepiej działa niż jakiekolwiek krople, ale rozważnie bo tam pseudoefedryna jest i przy zakupie pani w aptece może się spojrzeć spod byka xD No i żelowe plastry na pęcherze na stopach Compeed czy coś takiego. Fajną opcją na stłuczenia jest okład który robi się zimny po naciśnięciu, Ibuprom Ultra Ice tylko
@2-Fenyloetyloamina W mojej apteczce: paracetamol, ibuprofen, loperamid, symetykon, kodeina, xylometazolina w sprayu, strepsils, nospa.

Plaster uniwersalny, gaza jalowa, bandaz zwykly/elastyczny, sol fizjologiczna (plukanie oka), krople do oczu Systane, octenisept, tick twister, termometr.

Z mojej 'lekarskiej' prywatnej apteczki: ondansetron, hydroksyzyna, adrenalina, dexamethasone, captopril, kallium, pantoprazol, 1l plynów dozylnych, strzykawki, igly, zestawy do kroplowek, venflony itd. Stripy, zestaw do szycia. Pulsoksymetr, cisnieniomierz stetoskop - pilnuje by byl w domu.

Apteczka w aucie i moja