Wpis z mikrobloga

Co warto dokupić do domowej apteczki, nie licząc leków przeciwbólowych, plastrów i jakichś podstawowych bandaży? (bo takoweż artykuły już mam)
Chciałabym ją jakoś lepiej doposażyć, dokompletować, ale zupełnie nie mam pomysłu na to, co mogłoby mi się jeszcze przydać.

#kiciochpyta #apteka #leki
2-Fenyloetyloamina - Co warto dokupić do domowej apteczki, nie licząc leków przeciwbó...

źródło: comment_1628600403yKsgloo63ESR7Y24a8gT6d.jpg

Pobierz
  • 112
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@2-Fenyloetyloamina: u mnie na stanie poza lekami stałymi na recepte:

-zuravit na ewentualne zapalenie pecherza
-fervex/witamina c/acc/wapno czyli zestaw przeziębieniowy wraz z kroplami na katar i pastylkami na ból gardla
- krople nawilżające do oczu
-krople do uszu
-paracetamolek
- termometr, oczywiście klasyczny rtęciowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
-witaminki w zależności co potrzebujesz u mnie D3, B12, biotyna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2-Fenyloetyloamina: dodałbym jakiś zestaw do tamowania krwotoków. W domu dużo jest narzędzi i urządzeń, dzięki którym można zrobić sobie nie małą krzywdę. Proponował bym gazę wypełniającą zrolowaną, 3-4 elastyczne bandaże i opaskę uciskową np. CAT gen. 7, tylko należy uważać na podróby.
@2-Fenyloetyloamina: Na co nikt z was nie choruje? Na wstrząs anafilaktyczny się nie choruje, bo jak sama nazwa wskazuje, jest to reakcja nagła. Możesz po kilkudziesięciu latach nagle się dowiedzieć, ze jednak „chorujesz”. Ja pierwsza anafilaksje (nie mylić z wiadomo czym ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) miałem w wieku 27 lat chyba. A raz miałem po czymś na co kompletnie nie jestem uczulony i co jadłem regularnie
@czarny1989: Na czym polega przewaga tego preparatu, że stał się on tak popularny?


@RoastieRoast: na tym że nie "pali" rany jak spirytus czy woda utleniona i zajebiście po tym się goją rany, poza tym można na śluzówkę do płukania ust używać np

poza tym polecam nanosrebro w sprayu (ja mam akurat proszek w sprayu na bazie krzemionki) - idealny jest na "mokre" rany - po pierwsze tworzy barierę (ale przepuszcza