Wpis z mikrobloga

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na prawym pasie 120 km/h i zblizacie sie do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zblizajacy sie samochod to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Docisnac gaz i wyprzedzic sprawniej TIRa, nastepnie zjechac na prawy i odpuscic gaz do swojej stalej predkosci
2) Odpuscic gaz (moze nawet troche przyhamowac) i poczekac az ten z lewej przejedzie

czego NIE robic:
Wyjechac z wasza predkoscia na lewy pas i przyblokowac goscia jadacego 140+

PS: to ze przyspieszycie na chwile te 20-30 km/h nic Wam nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


#protip #samochody #logikarozowychpaskow
  • 376
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dulek bo mentalność polskich kierowców to droga brukowa i zaprzęg konny, a nie autostrady i drogi szybkiego ruchu. Zawiść i januszostwo dodatkowo nie pomaga usprawnić ruchu. Polacy w większości jeżdżą tragicznie, nie znają podstawowych przepisów i na wiele sobie pozwalają, bo czują się bezkarni.
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: rzadko widuję problem, żeby ktoś wyskoczył z prawego. Za to strasznie mnie wkurza jak ludzie jadą lewym pasem, zamiast wrócić na prawy. Co wtedy zrobić? Mrugać długimi? Niegrzeczne. Wyprzedzać z prawej? Niebezpieczne (i z tego powodu w wielu krajach zakazane). I tak jadę jak debil za takim zastanawiając się nad sensem życia.
  • Odpowiedz
@Makak87: Nigdy nie wymusiłem pierwszeństwa na drodze szybkiego ruchu. Jak to zrobiłem? Patrzę w lusterko dłużej niż ułamek sekundy, kierunkowskaz nie oznacza pierwszeństwa, i nie w--------m się pod rozpędzone samochody. Takie trudne?
  • Odpowiedz
  • 4
Jak jechałem ostatnio nad morze trasa S3 to cuda się tam działy. Prawy pas to lawa, wszyscy z----------ą jeden za drugim lewym poprzyklejani do siebie. Wielokrotnie zdarzyło mi się jadąc stałą prędkością wyprzedzać kogoś prawym pasem, bo nichuja nie zjedzie. To jest dramat, momentami autentycznie bałem się, że za chwilę skończę w jakimś ogromnym karambolu.
  • Odpowiedz
@zpue: jak będziesz miał kiedyś prawko to może taką opcje wybierzesz :))
Widzę że tutaj mało kto ma samochód i w ogóle jeździ po autostradach no może jako pasażer.
Nie ma opcji że lewym pasem lecą samochody 150-180 a ty swoim sztruclem wbijasz sie 120 i zmuszasz wszystkich do hamowania.

Takich typów się nie widzi na autostradach jakie ty masz zamiary jezdzić (wchrzaniać sie przed innych z niższą prędkością bo to wymuszenie pierwszeństwa i za to dostajesz 1100 plusów
  • Odpowiedz
@Cryptograph: przez takich Januszy sa wypadki pierwszenstwo ma auto na swoim pasie ty zmieniasz pas wiec musisz to zrobic tak by nie orzeszkadzac innemu uzytownikowi na swoim pasie !!! I walic was prądem
  • Odpowiedz