Wpis z mikrobloga

@juzwos: Skoro Państwo każe się dzieciom rodzic i zabrania eutanazji, to powinno Cię również utrzymać jeśli masz całe życie cierpieć pracując - są ludzie którzy nie mają siły psychicznej czy fizycznej do roboty. W sytuacji gdy harujesz od małego po starość poświęcając na to nawet kilkanaście godziną na dobę i nic z tego nie masz, to jest zwykły wyzysk.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
praca to największe marnotrawstwo czasu i energii pojedynczego człowieka i większość społeczeństwa nie ma chęci pracować

@Im_from_alaska: zgoda, ale z czego się bierze państwowe wsparcie dla takich? Z niepracy?
Jak ktoś nie ma chęci na konsumpcjonizm to może sobie pozwolić na mniejsze zaangażowanie, ale nie zerowe. Utrzymanie samego siebie to poniekąd obowiązek każdej jednostki w społeczeństwie - a praca w takim środowisku jest nieporównywalnie lżejsza niż walka o przetrwanie w dziczy.
@juzwos: A ja tam się zgadzam. Nienawidzę pracować i co z tego, że mam dobrą (dla mnie, na te pieniądze wykopkowi programiści z 15k i służbowym kutakiem nawet by nie spojrzeli), jak po prostu cierpię musząc robić 5 dni w tygodniu nie z własnej woli to co robię? I co z tego, że jestem współwłaścicielem tego miejsca, jak po prostu kierownikowanie bandzie idiotek mnie nie kręci?
Nienawidzę pracować. Byłem już w