Wpis z mikrobloga

Czy jak pójdę do psychologa u którego kiedyś już byłem z pewnym problemem nazwijmy go problemem X, i po jednej wizycie zalecił mi podjęcie terapii, umówił wizytę ale ja ją odwołałem i od tego czasu nie miałem z nim kontaktu, to czy jeśli teraz przyjdę do tej osoby z problemem Y na którym obecnie wolałbym się skupić to jest szansa że odkopie gdzieś tam swoje zapiski co do mojej osoby i będzie dopytywać dlaczego nie podjąłem terapii albo na nią naciskać? Mam nadzieje że wyraziłem się wystarczająco jasno
#psychologia #lekarz #psychoterapia #psycholog #terapia #zdrowie
  • 15
@staryalkus: Zależy od psychologa, jednak z doświadczenia niczego nie odkopie. Chyba że zapłacisz za szukanie starych problemów. Niestety ale dla większości psychologów i terapeutów liczy się tylko 150zł od wizyty.
@staryalkus: sądząc po nicku twoim problemem nr 1 jest alko
i to jest, z tego co się orientuję, sprawa którą powinieneś zająć się najpierw, niezależnie czy masz trudności z wchodzeniem w związki, czy kompleksy z powodu wyglądu, czy nie panujesz nad złością
najpierw zaadresować uzależnienie

natomiast co do głównego pytania - to nie jest jakaś gierka, może będzie pamiętać może nie będzie ale jaka to różnica? pewnie nie powie słowa albo
@staryalkus: Jak jest profesjonalistą to nie będzie Cię wypytywał jak porąbana nauczycielka pod tablicą, ale oczywiście może paść takie pytanie. Natomiast na terapię na NFZ czeka się obecnie ze 2 lata, więc nie licz na to, że się szybko dostaniesz (chyba, że nie idziesz na NFZ?). To, że odkopie notatki na Twój temat jest pewne. Ogólnie to terapia jest leczeniem ciągłym, a nie takim powiedzmy "objawowym" i grzebie się bardzo głęboko
@staryalkus: Dobry/profesjonalny psychoterapeuta raczej Cię dopyta dlaczego się nie pojawiłeś. Ale nie po to, żeby Cię osądzać, tylko zrozumieć co było przyczyną Twojej decyzji jak również dlatego, żeby wyklarować sytuację pomiędzy Wami - przecież nie wie dlaczego zrezygnowałeś i być może myśli, że coś w nim Ci nie pasowało. Po drugie, to Ty decydujesz o celach psychoterapii, więc jeśli mówisz, że chcesz pracować nad Y, to tak będzie - psychoterapeuta to