Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sam_w_domu: Znam ten przepis. Tyle, że on mówi o drastycznym zwolnieniu i to w momencie gdzie nie ma możliwości wyprzedzania. Np. traktor jadący 5km/h przy podwójnej ciągłej gdzie za nim już sznurek na kilometr jest. A nawet wtedy wątpię by policja mu wlepiła mandat za zbyt wolną jazdę. Dlaczego? Bo ciężko jest to udowodnić, bo przepisy nie są jasne jak w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości. Wystarczy, że powiesz w sądzie, że
traktor jadący 5km/h


@Smol_PP: to reguluja odrebne przepisy.

https://portalrolniczy.info/porady/1201203-ciagnik-rolniczy-przepisy-drogowe

Art. 20

2. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h.

6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:

1. ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h;


Jezeli pojedziesz osobowym 5km/h na drodze z ograniczeniem do 50km/h dostaniesz mandat.

Wystarczy, że powiesz w sądzie, że byłeś niewyspany i nie czułeś się wystarczająco dobrze za kółkiem
@Smol_PP: przeczytaj jeszcze raz to co napisalem bo zaczyna ci sie motac.

Wystarczy, że powiesz w sądzie, że byłeś niewyspany

to bys sie zdziwil bo sedzia by spokojnie mogl nalozyc na Ciebie grzywne za spowodowanie niebezpieczenstwa w ruchu albo nawet zatrzymac Ci prawko.


Swiadomie prowadzac w takim stanie stwazasz zagrozenie w ruchu wiec tak sedzia moglby bez problemu cie za to ukarac.

Dostales konkretne przepisy a dalej sie sapiesz o jakies
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sam_w_domu: Za to że byłeś niewyspany i dla bezpieczeństwa ograniczyłeś prędkość do 20 w strefie 50 sędzia nałożył by na ciebie karę za spowodowanie niebezpieczeństwa?
xD
Ciekawy jestem argumentacji wyroku.

Świadomie prowadząc w rakiem stanie...
Bzdura. Normalne zmęczenie lub niewyspanie, a nie jakieś chroniczne. Musiałbyś zamknąć wszystkich w Polsce chyba. Jak udowodnisz zagrożenie? Jak zmierzysz zmęczenie/niewyspanie i postawisz linię które jest zagrożeniem, a które jeszcze nie?
Nie dostałem żadnych konkretnych przepisów,
via Android
  • 1
@Vosemite prawo jazdy mam od 12 lat. Wiele lat jeździłem szybko po mieście, często 70km/h to była prędkość standardowa u mnie. Jednak z czasem zmądrzałem oraz miałem sytuację w której przy ok 70km/h chłopiec wybiegł mi na pasy ( nie widziałem go na chodniku, zjawił się znikąd - w następnym komentarzu wrzucę linka) i pomimo szybkiej reakcji samochód przejechał przez pasy, wtedy też na własnej skórze przekonałem się że auto nie zatrzymuje
Jak udowodnisz zagrożenie?


@Smol_PP: #!$%@? chlopie czy ty wiesz w ogole co sam napisales czy pieprzysz bzdury zeby mnie zirytowac? Juz cie TRZECI RAZ CYTUJE:

Wystarczy, że powiesz w sądzie, że byłeś niewyspany


Najpierw gadasz o przyznaniu sie przed sadem a pozniej ze nie da sie tego udowodnic. Nie cpaj tyle.

Przepisy masz a jak nie potrafisz ich zinterpretowac to nie wsiadaj za kierownice bo kiedys kogos zabijesz i bedziesz ciezko
co xD


@Krzemol:

Jak to co? Ograniczenie to prędkość maksymalna a. Je prędkość zalecana.

Oprócz ograniczenia prędkości zawsze obowiązuje zasada że masz dostosować sposób jazdy do warunków na drodze.
@Sam_w_domu: Jprdl co za typ xD
To, że powiem w sądzie, że byłem nie wyspany nie oznacza, że byłem 48h bez snu i nie oznacza, że stwarzałem jakiekolwiek niebezpieczeństwo które można by ukarać grzywną, bądź traktować jako "przyznanie się".
Spałem 4h i jechałem już kilka godzin. Nie znam tej drogi więc zwolniłem do 20 wysoki sądzie dla bezpieczeństwa.
I to w/g Ciebie sąd uzna jako przyznanie się do stwarzania niebezpieczeństwa na
@moniek9 miałem tak samo, egzamin, zima A ja 40km/h. Zapytany o to czemu tak wolno odpowiedziałem że trudne warunki, mało doswiadczenia i w związku z tym nie czuję się tak pewnie przy 50km/h. Odpowiedziano mi że jak chce mieć prawo jazdy jak nie czuję się pewnie na drodze.
Wiedząc że to dla mnie być albo nie być od razu dynamiczna jazda nawet bez akcentowania zatrzymywania się niemal do zera przy wjazdach z