Wpis z mikrobloga

Mam już dość mieszkania w #mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka po > 20k/m2 ( )
Co za miejsce, nie do życia.

Ostatnio wprowadził się do kawalerki nade mną jakiś kretyn z gówniakiem i psem, i gówniak potrafi cały dzień walić w podłogę, tak że głowa boli a nawet człowieka ze snu wybudza.
Tak oto dopełnił się cykl ponieważ z poprzedniej deweloperki wyniosłem się z identycznego powodu XD
Myślałem że tutaj skoro są prawie same kawalerki to będzie odrobina spokoju, ale się myliłem.

W bloku jest 3 ochroniarzy którzy mają w teorii ogarniać takich patusów jak i milion airbnb w bloku, ale "nie ma jeszcze ciszy nocnej, co ja panu zrobię" ¯\
(ツ)_/¯

Reszta sąsiedztwa też odwalała ale to chyba już przegięcie.

To że cały blok jest zbudowany z kartonu niezależnie od dewelopera i płaconej ceny za m2, to już się pewnie domyślacie.

Jest jakikolwiek blok w tej #warszawa w którym można zaznać jeszcze spokoju?
Agent nieruchomości polecał mi mieszkanie w kamienicy, jest sens?

#mieszkanie #wynajem #nieruchomosci
  • 28
  • Odpowiedz
@villager: Wynajmij mieszkanie w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kamienice są cichsze. Najlepiej wcelować w narożne / skrajne mieszkanie, które nie jest wydzielone z większego.
  • Odpowiedz
Wynajmij mieszkanie w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@drhab: obczajałem temat domków, niestety mnie nie stać tyle bulić mieszkając w pojedynkę i tyle powierzchni marnować :P
  • Odpowiedz
@villager: Jak chcesz mieć ciszę, to ja bym celował w kamienicę w centralnych dzielnicach. Kamienice są cichsze i jest spora szansa, że sąsiadami będą już 'rozwinięte' rodziny i osoby starsze. Młodsi ci zrobią imprezkę raz na jakiś czas, ale to nic w porównaniu z wyjącym dzieckiem.
  • Odpowiedz
Jak chcesz mieć ciszę, to ja bym celował w kamienicę w centralnych dzielnicach


@drhab: cisza ze strony turystów czy meneli? Bo najczęściej tylko takie sąsiedztwo zastanie się w kamienicach w centrum.
  • Odpowiedz
@goferek: Ja mam zgoła inne doświadczenia. Oczywiście ścisłe centrum to turyści (airbnb łatwo zweryfikować), dlatego pisząc "centralne dzielnice" miałem na myśli raczej Mokotów, Wolę, Ochotę, Żoliborz, rejon Nowolipek etc.
  • Odpowiedz
Muszę teraz nowego mieszkania szukać do wynajęcia, ale po podobnych sytuacjach w dwóch poprzednich chce mi się rzygać na samą myśl xD


@crewlove: podziękujmy naszym posłom za taką sytuacje bo problem jest do rozwiązania jedną ustawą prawo budowlane ;) widocznie komuś zależy na takim patologicznym stanie rzeczy
  • Odpowiedz
@villager: Moja dziewczyna teraz wynajęła mieszkanie w deweloperce, no ja bym tam w pięć minut #!$%@?ł mieszkając xD

Najśmieszniejsze jest to, że jak dzwonię do domofonu w środku, to słyszę jak tupie w podłogę (mieszka na 1 piętrze) i mam wrażenie, że to się rozpadnie zaraz xD
  • Odpowiedz
@villager: Tzn ja to mam nawet teraz w bloku z lat 90 (chyba), absolutnie jestem w stanie zrozumieć każdą rozmowę, która jest toczona w mieszkaniach dookoła. Nie wiem #!$%@? kto tak buduje i czemu ludzie tak długoterminowo mieszkają, bo ja mam nerwicę po prawie roku xD
  • Odpowiedz
@villager:

Nowa deweloperka to niskie sufity i cieńkie ściany. Najczęściej zewnętrzne to 24cm + ok 15 cm styropian ocieplenia, a międzylokalowe już tylko 18cm. Norma spełniona, kasa na koncie, co dewelopera obchodzą opinie anonimków w internecie. A w dziale sprzedazy się dowiesz, że to nie deweloper budował. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakbym musiał wynajmowac to bym się zastanowił nad https://livup.pl/inwestycje/jagiellonska-36?page=1

Kamienica rewitalizowana przedwojenna, przy metrze, wynajem długoterminowy
  • Odpowiedz
@goferek: Ja mam zgoła inne doświadczenia. Oczywiście ścisłe centrum to turyści (airbnb łatwo zweryfikować), dlatego pisząc "centralne dzielnice" miałem na myśli raczej Mokotów, Wolę, Ochotę, Żoliborz, rejon Nowolipek etc.


@drhab: no ja właśnie mieszkam w kamienicy na Starej Ochocie i poziom patusiarstwa przekracza wszelkie normy. Plus stare baby słuchające głośno tv i wyrzucające żarcie przez okno.
Ściany w kamienicach może i grubsze, ale co z tego, skoro głośniejsze niż standardowe
  • Odpowiedz