Wpis z mikrobloga

Prawie się dziś obsrałem na rowerze ze strachu, serio.

Jadę przepisowo ulicą, niestety jest bardzo dziurawa więc bardziej środkiem niż prawą stroną (nie moja wina, wybaczcie) i słyszę za sobą klakson - głośny jak w ciężarówce. Mimo, że mam zielone światło i chcę jechać prosto oglądam się szybko co się dzieje i okazuje się, że jedzie za mną dwuczłonowa ciężarówka typu jak na ilustracji


Kiedy wyjeżdżam pod sygnalizator - typ z ciężarówki wciska gaz (słyszę ryk silnika), wyprzedza mnie i skręca w prawo w taki sposób, że znalazłem się niemal między dwiema naczepami! Ja #!$%@?, słabo mi się zrobiło, typ by mnie zmielił. Kiedy wykaraskałem się z tego położenia korzystam z tego, że dalej jest korek, wyprzedzam gościa, kładę rower na ulicy i go blokuję. Podchodzę i pytam "czyś ty mnie człowieku próbował właśnie zabić?!?" na co typ niewzruszony każe mi spie**ać i mówi, że ma wszystko na kamerce. No super, sam się #!$%@?. Proponuję zatem, że skoro ma kamerę i zarejestrował sytuację wezwiemy policję ale niestety, nie okazał się na tyle odważny żeby poczekać, korzystając z wolnego pasa ruchu przeciwnego zawija się i odjeżdża swoim zestawem.

Ja zostałem ze świadomością, że brakowało może metra do tego żeby typ mnie przemielił pod kołami swojego dwuczęściowego zestawu :|

No ale
HURR DURR PODLI PEDALARZE ONE ONE ONE**

#polskiedrogi #kierowcy #ruchdrogowy #rowery #warszawa #rakcontent #boldupy
Pobierz PanBulibu - Prawie się dziś obsrałem na rowerze ze strachu, serio.

Jadę przepisowo...
źródło: comment_16274683074c7KbZFUAD0zOZhEkR0fAn.jpg
  • 55
@PanBulibu: nie było tam ani pół naczepy. To ciężarówka z przyczepą na zwrotnicy, a na żywo to pewnie był tandem i mimo że nie chce bronić kierowcy idioty to wiedział pewnie gdzie jesteś i wziął na to poprawkę przy skręcie i mimo że był blisko to doskonale cię widział w lustrze i omijał. Sam tak nie robię przy rowerzystach ale samochody się omija z dystansem kilku centymetrów bo inaczej się nie
@PanBulibu: Dorosły chłop jedzie na zabawce dla dzieci po drodze zbudowanej kilka dekad temu, której przeznaczeniem było szybkie umożliwienie transportu towarów i ludzi, dobrze wiedzący, ze akurat w tym miejscu większość ruchu odbywa się w ramach aktywności gospodarczej i mimo to jest gotowy ryzykować życiem, byleby skorzystać ze swojego prawa i udowodnić wszystkim swoje racje. Oczywiście masz racje itd ale zastanów się czy warto. W tym kraju infrastruktura drogowa nie sprzyja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@monocentropus: Nie pozostaje mi nic innego jak odpowiedzieć, że współczuję Ci tego, że jedyne co jesteś w stanie osiągnąć to wożenie dupy ciepłym wygodnym samochodem a wysiłek potrzebny do poruszania się rowerem wzbudza w tobie odruch wyparcia. Nie jeżdżę w ramach hobby, w większości poruszam się rowerem i korzystam z przysługujących mu praw. Jeśli kogoś to boli to już tylko jego problem choć faktycznie, "polactwo" ma problem z poszanowaniem słabszych na
@PanBulibu: No wiadomo, że zawsze lepiej jest założyć, iż wszyscy uczestnicy ruchu gorliwie przestrzegają przepisów i w razie czego przyfrunie kapitan prawo i uratuje Cię z opresji, niż dać sobie na wstrzymanie z korzystaniem z przysługujących praw tam gdzie ceną może być własne życie.

Nikogo nie interesuje Twój wysiłek włożony w pedałowanie i żadnym stopniu nie jesteś lepszy dlatego, ze jeździsz na rowerze. Wręcz przeciwnie każdy kto ceni sobie swoje życie
żaden przepis nie nakazuje rowerzyście jechać "krawędzią" - tylko możliwie blisko prawej krawędzi


@PanBulibu: nie możliwie blisko, a zjechać jak najbardziej na prawo, gdy jest wyprzedzany...
Art. 24. 6

Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nieszkodnik: dokształć się i zamilknij

7. Na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim kierujący rowerem, motorowerem lub motocyklem może poruszać się środkiem pasa ruchu, jeśli pas ten umożliwia opuszczenie skrzyżowania w więcej niż jednym kierunku


Jeszcze inne przepisy zabraniają wyprzedzania na skrzyżowaniu ale nie będę ich tu cytował bo widzę, że i tak tego nie zrozumiesz.
tak, w tym wypadku zablokowałem go żeby uświadomić mu


@PanBulibu: czy jest to manewr opisany i dozwolony w ustawie PoRD? Czy zwykły przejaw braku panowania nad emocjami? A jak sam napisałeś:

osoba nie panująca nad emocjami nie powinna uczestniczyć w ruchu drogowym,


Cbdu...