Wpis z mikrobloga

@SebaD86: Jest słabo. Niedaleko mnie koło Wiśniowej kilka lat temu zdemontowali wieże widokowa. Przez co w Beskidzie Wyspowym została chyba tylko Mogielica. Jeżeli jest coś jeszcze to niech mnie ktoś poprawi :/
@Ogau: no tylko że ten "jednolity" żółty to pofalowane wyżyny, typu 300-500mnpm, gdzie co chwila jest jakiś wybitniejszy pagórek (bez zmiany koloru bo taka jest skala) i jest tam sens stawiania wież widokowych. Na zielonym jest płasko jak stół. Czy gdybym napisał niziny, a nie równiny to byłoby ok? :)
@chilon: @aret: Nie powiedziałbym że pół kraju to góry. Jakieś pagórki i pofalowania tak, ale najwyższą czeską górą jest Śnieżka, a reszta też szału nie robi. To że mają większą średnią wysokość bezwględną, jeszcze nie czyni z nich terenu górzystego. Jeździłem trochę po Czechach - przy granicach mają sporo terenów górzystych, natomiast jadąc w środku kraju widzisz wzdłuż drogi/torów widzisz takie same jak w Polsce snujące się i gładkie krajobrazy.
@SebaD86: Na tej mapie są błędy.

Do "wież" zalicza się też punkty widokowe, tarasy widokowe oraz wieże np. kościelne czy zamkowe. Zalicza się też szczyty górskie oznaczone jako punkty widokowe - np. Rysy czy Giewont.

Aha, dobra.

Mój komentarz jest taki, że u nas jest znacznie mniej terenów górzystych.
Będą co najwyżej jakieś pagórki


@GaiusBaltar: no i na pagórkach stawia się wieże widokowe, patrz nasze Roztocze czy Kaszuby. Ja dając mapkę nie twierdziłem że jest więcej gór w Czechach, tylko ze totalnie płaskie bez pagórków obszary są na Słowacji częstszym widokiem (więcej powierzchni kraju) niż w Czechach.