Wpis z mikrobloga

Wobraźcie sobie być takim wykopowym szurem:
- Informacje czerpiecie z grupek na fb i kanałów na yt
- Nic nie weryfikujecie
- Nie potraficie szukać naukowych opracowań, nie mówiąc już o ich analizie
- Czytacie tylko nagłówki artykułów, oczywiście clickbaitowych
- Powtarzacie w kółko te same hasełka i zarzuty, mimo że już wielokrotnie zostały obalane
- Twierdzicie, że dzięki paszportom szczepiennym, władza wie, gdzie jesteście (Co z tego, że wcześniej też wiedziała XDD)
- Doskonale wiecie, że covid to taka grypa, ale jest jednocześnie zabójczą, chińską bronią biologiczną, ale też spiskiem rządów całego świata (w tym naszego XDD), żeby wprowadzać lockdowny i zniewolić ludzi XDD

A do tego uważacie się za logicznie myślących i oświeconych XDDDD
#koronawirus #bekazpodludzi #heheszki
ZieloneKoloTramwaja - Wobraźcie sobie być takim wykopowym szurem:
- Informacje czerp...

źródło: comment_1627454107kzOiuHoh0wGAtIfmg3XxJ2.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

proszę wytłumacz mi w jaki sposób szczepienie osób poniżej 18 roku życia wpływa na poprawę sytuacji. Bo wg opracowań osoby poniżej 18 roku życia są w dobrej mierze w zerowej grupie ryzyka


@Evies1980: To są #!$%@? podstawy biologii. Serio nie rozumiesz do czego jest potrzebny wysoki poziom wyszczepienia w społeczeństwie? Nie wiem, może od wikipedii zacznij:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepionka

Przy wysokim odsetku osób zaszczepionych częściowo chronione są osoby niezaszczepione, co jest związane ze znacznym utrudnieniem transmisji
  • Odpowiedz
W Polsce rok temu widzieliśmy jak zachorowania wystrzeliły parę tygodniu po otwarciu szkół. Z resztą sam zaraziłem się od młodszego brata


@gtk90: tak, dzień po otwarciu szkół wystrzeliło. Oczywiście to było przez szkoły.

przed tym, żeby ich rodzić albo dziadek nie zachorował

Ale jak??? szczepionka nie chroni przed przenoszeniem wirusa.
  • Odpowiedz
Czytacie tylko nagłówki artykułów, oczywiście clickbaitowych

@ZieloneKoloTramwaja: najgorsze są neuropki, które wykopują spamlistami znaleziska na główną

A w znalezisku wyborcza z paywallem i nie da się tego przeczytać XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@ZieloneKoloTramwaja:
Wirus jest tak groźny, że wymagał zamykania ludzi w domach i pałowania ludzi którzy wyszli do sklepu, ale po roku żaden rząd nie zdecydował się na ogólny obowiązek szczepienia bezpieczną i przebadaną szczepionką, która miała wygrać z wirusem

No jak nic politykom zależy na zdrowiu społeczeństwa XD
  • Odpowiedz
Zamiast się dziwić wytłumacz szurom po co były zamykane lasy


@pinkfloyd12: Rząd idiotów z pissu swoimi nonsensowymi działaniami dał piekna pożywke do rozwoju wszelkiego rodzaju szuryzmów. Aż zastanawiam się czy to aby nie jest czysty przypadek i niefiltrowana głupota pissowksich funkcjonariuszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: aż tak to był nie przesadzał:
- szczepienie się jest to eksperyment medyczny gdyż żadna szczepionka nie uzyskała do tej pory akredytacji
- doktorzy występujący w TV #!$%@?@ takie głupoty, aby namówić ludzi do szczepienia
- o spadku zachorowań w Indiach się nie informuje
- o wzroście zakażeń w Izraelu, gdzie prawie każdy jest zaszczepiony, także się nie mówi
- ogólne sianie paniki i chęć podawania osobom
  • Odpowiedz
Mnie najbardziej śmieszy ich skrajny (udawany jako naukowy, a w rzeczywistości pseudonukowy) sceptycyzm co do informacji niezgodnych z ich światopoglądem


@Furox: Śmiercionkę przyjąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jestem sceptyczny co do lockdownów i maseczek.

1. Możesz mi pokazać pracę naukową, w której znajdę korelację gdzie nosimy maseczki, a gdzie się zarażamy? Większość zarażeń ma miejsce w pracy, szkole oraz w domu (gdzie nikt maski nie nosi), więc taka praca naukowa by pokazała realną skuteczność masek, a nie "o patrz, kicham i nie leci, maski działają
  • Odpowiedz
wystrzeliło miesiąc po otwarciu szkół, czyli transmisja wirusa odbyła się trochę wcześniej. Zapytałbym jaki był powód nagłego wzrostu zakażeń skoro nie szkoły, ale chyba nie ma sensu z Tobą dyskutować


@gtk90: oczywiście, że nie ma sensu. Bo ciągle nie odpowiedziałeś na pytanie:

Ale jak??? szczepionka nie chroni przed przenoszeniem wirusa.


Co do wykresu, zobasz sobie na mój - zachorwania na grypę, w dziwny sposób też zawsze we wrześniu wystrzeliwały -
E.....0 - > wystrzeliło miesiąc po otwarciu szkół, czyli transmisja wirusa odbyła się...

źródło: comment_1627464386hYvFRYhzcvNjL7fjgWp7uy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: każdy dobiera sobie wszelkie informacje pod swoje teorie. Oni też mają jakieś swoje naukowe dowody ale innych naukowych dowodów nie pasujących do ich poglądów nie akceptują. Aby coś się chociaż trochę łapało pod ich teorię to o o patrz to prawda event 201 czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: Tak sobie heheszkujesz, ale spójrzmy na drugą stronę konfliktu i skąd może brać informacje:
- media mainstreamowe TV i radio z trudną do niezauważenia jedyną słuszną narracją,
- największe portale internetowe z newsami robiące to samo,
- eksperci typu Grzesiowski, Simon i reszta towarzystwa, którzy papugują jedną prawdziwą prawdę,
- rząd naszej ukochanej ojczyzny - tutaj ufam, że nic więcej nie trzeba dodawać,
- factcheckerzy i deboonkerzy, którzy stali się wyroczniami i
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny Chwila #!$%@?, skoro mierzą to jednak nie mit chyba co, z kogo ty tu dawna próbujesz zrobić? A dwa, na #!$%@? komukolwiek klasy banana podzielone na podstawie krzywizn? Ktoś sobie będzie je w dupe wkładał czy jadł?
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: @pinkfloyd12: mnie boli, że nie możesz walczyć z tym co #!$%@? się na świecie, bo szury zagarnęły cały ten tort. pandemia jest faktem, to że rządy nadużywają władzy, prowadzą niemoralną politykę albo zwyczajnie nie wiedzą co robią również jest faktem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZieloneKoloTramwaja: szczepię się regularnie przeciwko grypie, szczepionkami testowanymi łatami. Różowa, pod koniec roku mając covid dostała pełen pakiet objawów, gdzie ja nawet nie miałem kaszlu. Póki nie ma przymusu wolę omijać to z daleka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ZieloneKoloTramwaja: a powiedz mi, ile ludzi którzy nie są "szurami" robi cokolwiek inaczej?

Jestem przekonany, że po obu stronach ludzie czerpią wiedzę z fb i czytają same nagłówki. Ale oczywiście wypomina się to tylko tym, których poglądy akurat nie są zgodne z waszymi. Tfu
  • Odpowiedz
Bo ciągle nie odpowiedziałeś na pytanie:


@Evies1980: sorry ale to nie było pytanie do mnie

Szkoda, że wrzuciłeś wykres z jakąś dziwną skalą, mimo to ładnie na nim widać, że grypa przenosi się znacznie wolniej niż covid, szczyt zachorowań w połowie stycznia, a na przełomie września/października jest ich 5 razy mniej. Nie nazwałbym tego wystrzeleniem, na pewno nie przez pogodę, bo we wrześniu jest średnio tylko kilka stopni mniej
gtk90 - > Bo ciągle nie odpowiedziałeś na pytanie:

@Evies1980: sorry ale to nie by...

źródło: comment_1627465317By0y4CXSavKBsucSswOgxZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz