Wpis z mikrobloga

Straszne jest to jak daleko posunęła się segregacja w naszym kraju, chciałem dziś pojechać samochodem do sklepu, a milicjant zatrzymał mnie i powiedział, że potrzebuję jakiegoś dokumentu, który udowadnia, że nie stwarzam zagrożenia dla innych na drodze, poczułem się jak Żyd w III Rzeszy. Był jeszcze na tyle bezczelny, że wyśmiał mnie, gdy powiedziałem mu, że według konstytucji każdy jest równy wobec prawa, nasze państwo zamienia się w faszystowską dyktaturę na naszych oczach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#neuropa #koronawirus #bekazprawakow #bekazfoliarzy
  • 70
@veranoo: a na kompasie jestem po prawej, co nie znaczy ze nie mogę wyśmiewać skrajnych libertarian, bo wiara w nieograniczony wolny rynek jest nie mniej głupia niż wiara w komunizm
@Zlpnc: Masz jakieś badania? Podobno po odblokowaniu 125-tek bez prawa jazdy kat. A ludzie mieli się zabijać masowo. Co się okazało? Nie zauważono wzrostu wypadków z udziałem motocykli klasy 125. Większość ludzi jest po prostu rozsądnych i bez umiejętności nie wsiądzie do samochodu za kółko.
@Zlpnc: A w UK dają tymczasowe prawko bez zdania egzaminu. Provisional Driving Licence, nazywany tymczasowym prawem jazdy to dokument, który pozwala na rozpoczęcie kursu nauki na prawo jazdy i prowadzenia samochodu pod nadzorem innej uprawnionej do tego osoby.

Mając taki dokument można jeździć z instruktorem prawa jazdy. Posiadając Provisional Driving Licence można też jeździć pod nadzorem osoby, która ma co najmniej 21 lat i od 3 lat posiada prawo jazdy. To
@Zlpnc: Badania na to że ludzie masowo jeździli by bez umietnosci, gdyby prawo dawało taką możliwość. Tymczasowa licencja do nauki jazdy. Dopiero po tym próbnym okresie robisz egzamin na stałą licencję. Ja uważam ze ludzie mają rozum i bez umiejętności nie wyjadą na ulicę. Motocyklami też się uczy najpierw na parkingach, mniej uczęszczanych drogach, nawet jeśli możesz legalnie jeździć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
mało tego.

Znajomy chciał pracować jako barman i musiał mieć zaświadczenie, że jest zdrowy (książeczka sanepidowska).

Przecież Rodo nie pozwala na weryfikację stanu zdrowia przez pracodawcę ;-)

@rraaddeekk:

I nie pozwala. Pracodawca otrzymuje tylko suchą informację od lekarza - dopuszczony, albo niedopuszczony do pracy. Nic więcej nt. stanu zdrowia swojego pracownika nie wie.
@mel0nik: zastanawiam się, co się z stanie z kowidoświrami, jak to jednak "antyszczepy" będą większością?

Oczywiście, możesz sobie być kowidoświrem jak chcesz, ale musisz najpierw nauczyć się na pamięć "Dzieł zebranych Justyny Sochy" i zdać egzamin. A jak nie, to siedzisz w domu, a milicja będzie sprawdzać codziennie czy tam jesteś. Dlaczego? Bo zarażasz innych swoją ignorancją. Oczywiście, że jej gołym okiem nie widać. Tak jak wirusa ( ͡° ͜
@zomos: Pasy w samochodzie tez musisz zapinać żeby nie zmienić się w mięsną torpedę podczas wypadku. Spisek pasiarzy przeciw antypasiarzom - antypasiarze nie moga legalnie prowadzić samochodu? SEGREGACJA PASOWNICZA