Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #nieruchomosci
Od jakiegoś czasu próbuję kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Już trzecia transakcja nie dochodzi do skutku bo sprzedający nie chce zawrzeć w notarialnej umowie przedwstępnej zapisu, że w przypadku nie dostania przeze mnie kredytu np od 3 banków zadatek będzie zwrócony w całości. Zawsze chcą aby jakaś część zadatku u nich została typu 10k przy zadatku 40k, ponieważ rekompensuje im to czas oczekiwania na mój kredyt. Spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem czy to absolutnie normalne, że cześć zadatku zawsze przepada?
  • 45
@trenejro pamiętaj że taki zadatek zabezpiecza również ciebie - jeżeli będzie odpowiednio wysoki to sprzedający raczej nie wycofa się z transakcji bo musi zwracać dwukrtoność.
Moja doradczyni opowiadała mi ostatnio że miała przypadek, gdzie była wpłacona zaliczka, załatwianie kredytu trwało ok 3 miesiące a kilka dni przed umową przyrzeczoną sprzedający zrezygnował ¯\_(ツ)_/¯
@mirelle: OK, jak często to nie wiem i faktycznie nie powinnam tak pisać... Wiem, że są problemy czasem z wyceną jak wyżej pisałam, ale równie dobrze i na pierwotnym można kredytu nie dostać, więc faktycznie bez sensu porównanie ()

Pisząc to myślałam o tym, że może sprzedającemu często trafiali się ludzie, którzy mieli problemy z kredytem i stąd woli gotówkę, ale też nie wiadomo, czy faktycznie tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@trenejro:

Jestem pierwszą osobą z konkretną propozycją i zdecydowaną na 100%.

Ale jesteś też gołodupcem bez siana xD
To, że "ty masz chęci" nie znaczy, że bank je podzieli.

Czyli wracając do punktu wyjścia - nie jesteś "osobą zdecydowaną i konkretną", tylko "bardzo byś chciał, ale czy to chcenie w coś się zamieni, to zależy od tego, czy bank da ci kasę xD"
OK, jak często to nie wiem i faktycznie nie powinnam tak pisać...


@Pantegram: no, pytam bo sama kupuję z wtórnego i czekam na wycenę xD
@trenejro jeżeli sprawdziłeś zdolność kredytową, nie masz zamiaru brać kredytu po korek, masz stabilną branżę i zatrudnienie, z mieszkaniem jest wszystko ok pod względem prawnym i złożysz wnioski do min. 3 banków to nie powinno być źle :)
@trenejro: a może załatw sobie z banku promesę kredytową + wycenę mieszkania od uznawanego przez nich rzeczoznawcy, ograniczy to do minimum Twoje ryzyko i będziesz mógł się zgodzić na przepadek większej kwoty w bardzo mało prawdopodobnej sytuacji gdyby bank nagle zmienił zdanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trenejro: w marcu kupowałem blizniaka, sprzedający absolutnie nie widział problemu w zwrocie zadatku w ww. wypadku, aczkolwiek pośrednik z agencji był zdziwiony, że wyrażają na to zgodę
@maur ale to nie jest moj problem. Chyba nie znasz realiow wykopku. Po co mi podpisywac rozne widzimisie wykopka jak chetnych masa i polowa z nich placi gotowka? W mieszkaniu dogadanie ceny i szczegolow, zadatek do lapy solidny i za tydzien podpisanie umowy u notariusza xd.