Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę ogarnąć raz a porządnie ten syf XD Przez kilka tygodni, gdy byłem na urlopie wyrósł po prostu las, non-stop padało. Jak to zrobić?

Plan jest taki, żeby to wypalić palnikiem, a następnie umyć myjką ciśnieniową. No i właśnie? Co dalej? Można od razu sypać na to fugę? Chcę użyć fugi polimerowej. Jak rozumiem z filmików/instrukcji w sieci, trzeba wypłukać trochę tej ziemi, nasypać fugę, rozprowadzić, ubić, usunąć nadmiar i podlać wodą. Czy coś pominąłem? Czy bez rozbierania kostki da się to zrobić porządnie?

#budujzwykopem i trochę #ogrodnictwo
Pobierz
źródło: comment_1626589429T4xroTaOeeHiBcucnBeZSQ.jpg
  • 107
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@geuze: roundup ( albo jakiej jego lokalny generyk).
Zależy jak mocny dostaniesz, ale zakładając, ze to będzie klasyczny 360, to rozrabiasz litr na 30l wody i spryskujesz cieniutko i delikatną mgiełką (tak, żeby były jak najdrobniejsze krople) absolutnie nie należy zlewać grubo bo to wcale nie pomoże a raczej skuteczność będzie wręcz gorsza.
Roślina powinna być sucha, bez rosy, ale jednak nie należy priskac w środku dnia w pełnym słońcu, tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Aczo: pokaz jakieś badania potwierdzające te rakotworczosc, bo jakoś tylko ludzie tym straszą a nikt nie potrafi zalinkowac. póki co są tylko hipotezy.
To raz.
A dwa- jedyne zastosowanie glifosatu, które teoretycznie i hipotetycznie ( też nikt tego na 10p procent nie udowodnił) może powodować jakieś szkody na zdrowiu, to desykacja ( a więc dosuszanie roślin przed zbiorem) a potem ich przetwarzanie i zjadanie- człowiek wszak spożywa jakieś tam pozostałości.

Ale
@klinQQ: Zrobiłem tak 15m2 zeszło mi cały dzień. Efekt na 3 tygodnie potem już były pierwsze nowe.

@geuze: Tez nie jestem zadowolony z randapem. Ogólnie to pryskają wcześnie rano lub wieczorem bo pszczoły latają i żeby och nie otroc.

Potem czekasz 3 tygodnie minimum (u mnie po 2 tygodniach jeszcze niektóre żyją) potem czyszczenie i spoinowania braków po myjce. Polecam jeszcze przy okazji kupić chemię do czyszczenia.

A jak chcesz
tak tak, spryskaj coś glifozatem i zjedz na drugi dzień. Daj znać jak było.


@PiotrFr: a co ma mi być? toksyczność ostra glifosatu jest na poziomie toksyczności ostrej cukru (fruktozy)

Co do tego, że mięso i jajka naturalnie hodowane są mniej zdrowe niż te z fabryki nawet nie będę komentować


@PiotrFr:
Czucie i wiara silniej mówi do mnie.
Niż mędrca szkiełko i oko


oczywiście, że są mniej zdrowe (dla ludzi,
bo to zmienia strukturę dna rośliny


@Activnoiz: promieniowanie kosmiczne też zmienia, to że występuje jakiś efekt nie znaczy że ma znaczenie

To nie sposób wychowu wpływa na to co jest w jakach. Teraz się zastanów czy każde jajka z hodowli ekologicznej mają więcej metali ciężkich czy po prostu mogą się takie zdarzać?


@PiotrFr: mają statystycznie więcej, źródłem metali ciężkich oraz dioksyn jest zjadanie osiadłego na ziemi pyłu przez kury -