Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę ogarnąć raz a porządnie ten syf XD Przez kilka tygodni, gdy byłem na urlopie wyrósł po prostu las, non-stop padało. Jak to zrobić?

Plan jest taki, żeby to wypalić palnikiem, a następnie umyć myjką ciśnieniową. No i właśnie? Co dalej? Można od razu sypać na to fugę? Chcę użyć fugi polimerowej. Jak rozumiem z filmików/instrukcji w sieci, trzeba wypłukać trochę tej ziemi, nasypać fugę, rozprowadzić, ubić, usunąć nadmiar i podlać wodą. Czy coś pominąłem? Czy bez rozbierania kostki da się to zrobić porządnie?

#budujzwykopem i trochę #ogrodnictwo
geuze - Mirki, chcę ogarnąć raz a porządnie ten syf XD Przez kilka tygodni, gdy byłem...

źródło: comment_1626589429T4xroTaOeeHiBcucnBeZSQ.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@lolo1: mam zwierzęta domowe i wolałbym bez randapiku. Bardziej mnie interesuje jak zabezpieczyć fugi przed ponownym zarastaniem.
  • Odpowiedz
  • 335
@geuze palnikem spalisz tylko zielone liście, korzenie zostaną i będą rosły dalej. Dobrze napisał @geuze roundap i za 2tyg ładnie uschnie. Wtedy tak jak napisałeś myjka ciśnieniowa, wypłuczesz fugi i dalej i dalej układanie fugi.
  • Odpowiedz
@Pr3z3s87: jeżeli to ma być jednorazowo to jakoś to przeżyję, chcę to zrobić raz i porządnie. Czyli jak rozumiem roundap, aż wszystko z korzeniami uschnie i po jakim czasie kłaść nową fugę? Jak trawa wyzdycha?
  • Odpowiedz
@geuze: zatrudnij wykopka z gimnazjum, żeby ci to wydłubał ręcznie jak za dawnych dobrych czasów na lekcjach wychowawczych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, jak nie chcesz chemii i masz czas, to wyrwanie tego zanim jeszcze jest podłoże mokre i chwasty wysokie może być jakimś alternatywnym wyjściem.
  • Odpowiedz
@geuze: niestety nie bardzo bo mieszkam we Francji i pewnie nie ma takich samych środków. Po aferze z roundaupem powstało dużo bardziej przyjaznych środków. Musisz się zorientować. Są nawet dość skuteczne a zupełnie wystarczające na to co chcesz zrobić
  • Odpowiedz
@geuze: myjka ciśnieniowa powinna sobie poradzić z chwastami, są dedykowane środki na konkretne chwasty, więc roundupa możesz sobie podarować i użyć czegoś lepszego.
  • Odpowiedz
@geuze roundup, później myjka i wyciągniesz stare fugi z nasionami etc. Później świeży piasek i na jakiś czas spokój, ale jak masz obok jakieś zaorsla to i tak będą nasiona się przenosić i kiełkować.
  • Odpowiedz