Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę ogarnąć raz a porządnie ten syf XD Przez kilka tygodni, gdy byłem na urlopie wyrósł po prostu las, non-stop padało. Jak to zrobić?

Plan jest taki, żeby to wypalić palnikiem, a następnie umyć myjką ciśnieniową. No i właśnie? Co dalej? Można od razu sypać na to fugę? Chcę użyć fugi polimerowej. Jak rozumiem z filmików/instrukcji w sieci, trzeba wypłukać trochę tej ziemi, nasypać fugę, rozprowadzić, ubić, usunąć nadmiar i podlać wodą. Czy coś pominąłem? Czy bez rozbierania kostki da się to zrobić porządnie?

#budujzwykopem i trochę #ogrodnictwo
Pobierz
źródło: comment_1626589429T4xroTaOeeHiBcucnBeZSQ.jpg
  • 107
Ja polecam kosiarkę żyłkową do oczyszczenia, można pod kątem ustawić, 20 min roboty i oczyszczone. Poza tym taka kosa przyda się przy koszeniu trawy w trudno dostępnych miejscach.
@geuze polecam ocet, tylko nie rozcienczaj go z niczym, ten 10% z Biedronki na przykład powinien wystarczyć, działa jak Round up a jest przyjazny dla zwierząt, ja zawsze na początku usuwam te największe chwasty mechanicznie a potem zalewam pozostalosci octem
@geuze: o kurde. To wygląda na więcej niż kilka tygodni. Chłopaki dobrze Ci radzą- oprysk i porządna myjka ciśnieniowa. Czasem lepiej wypożyczyć za 80- 100 zl doba niz używać własnego marketowego badziewia za 300 zl. Powodzenia i wrzuć efekty pracy
@geuze: XDDDDDD

Jak ja gniję z wykopków to głowa mała

Wykopek:

Te rolniki to nas trujom i tylko randapy i glifosaty a to rak łot tego ino

Też wykopek

Weź to gościu randapem zalej i po problemie


A teraz tak na poważnie. Weź kup coś selektywnego - jakiś chwastox najlepiej bo taki huzar to by cię z torbami puścił.
Zajmuje się tym zawodowo - najpierw herbicyd (randapik) potem myjka ale zapomnij ze Twoja to ogarnie (chyba ze masz 200 bar min i 15 l /min przeplyw) na końcu spoinowania a potem pryskanie randapem raz na pół roku bo znów wyrosną


@korwasito: a czy fuga polimerowa to dobry pomysł w miejsce zwykłego piasku do fug? Bo cenowo to jest różnica 5 vs 50€ za worek XD Rozumiem, że muszę to później
@geuze: Zerwij kostkę i zrób ją porządnie. Serio nic pod tą kostką nie było kładzone? xD

Co do unikania zerwania to nie wiem czemu nie chcesz. Prędzej czy później i tak będziesz musiał zerwać i założyć na nowo, zeby znowu mieć poziom. Już teraz widać po zdjęciu, że poziomu to tu nie ma i sie zapada.

Ewentualnie zrób coś doraźnie, ale predzej czy później i tak powinienes zerwać i wtedy warto
Serio nic pod tą kostką nie było kładzone? xD


@Kris1910: nie mam pojęcia co tam może być, to leży pewnie ze 20 lat...

Co do unikania zerwania to nie wiem czemu nie chcesz.


@Kris1910: nie mam czasu ani pieniędzy tego porządnie zrobić. Jak już to zerwę to pewnie będę chciał tam położyć płyty i wziąć kogoś, żeby mi to zrobił porządnie, kostkę mam do zrobienia jeszcze z drugiej strony i
@geuze: Jak nie chcesz stosować glifosatu (Roundup / Agrosar / Halvetic) możesz bardziej eko - ATUT HOBBY. Jest herbicydem nieselektywnym więc pali wszystko.