Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę ogarnąć raz a porządnie ten syf XD Przez kilka tygodni, gdy byłem na urlopie wyrósł po prostu las, non-stop padało. Jak to zrobić?

Plan jest taki, żeby to wypalić palnikiem, a następnie umyć myjką ciśnieniową. No i właśnie? Co dalej? Można od razu sypać na to fugę? Chcę użyć fugi polimerowej. Jak rozumiem z filmików/instrukcji w sieci, trzeba wypłukać trochę tej ziemi, nasypać fugę, rozprowadzić, ubić, usunąć nadmiar i podlać wodą. Czy coś pominąłem? Czy bez rozbierania kostki da się to zrobić porządnie?

#budujzwykopem i trochę #ogrodnictwo
Pobierz
źródło: comment_1626589429T4xroTaOeeHiBcucnBeZSQ.jpg
  • 107
@geuze: Zerwanie kostki i położenie jej na nowo wiele Cie nie będzie kosztowało. W zasadzie sam czas no i ew. piasek/folia jak nie masz pod ręką.

Jak już to zerwę to pewnie będę chciał tam położyć płyty i wziąć kogoś, żeby mi to zrobił porządnie, kostkę mam do zrobienia jeszcze z drugiej strony i będę chciał to za jednym zamachem wtedy.


@geuze: Nie jest to skomplikowane, spokojnie samemu ogarniesz, ale
chcę to zrobić raz i porządnie.


@geuze: to jedyna opcja to wyciągnięcie kostki żwir lub tłuczeń, zagęścić, ułożyć podkład i położyć kostkę. cała reszta to będą półśrodki. Za rok będzie podobnie jak wyjedziesz.
nie ma żadnej afery, tylko lobbing "ekologów" - taki sam numer jest z kurami z wolnego wybiegu, gdzie jajka od kur z chowu klatkowego są znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze niż te z wolnego wybiegu, ale konsumenci są podatni na manipulację


@megawatt ja #!$%@?ę, ale średniowieczna mentalność wieśniaka. A wiesz, że posiadanie niewolnika się opłaca? Serio, oszczędzisz czas i pieniądze, bo będzie pracował za ciebie.

I jeszcze taki ktoś pisze o manipulacjach, jak
Pobierz
źródło: comment_1626614941XluwmZkzjmyoPg9UamSoQ3.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zerwij kostkę i zrób ją porządnie. Serio nic pod tą kostką nie było kładzone? xD

@Kris1910: przecież te chwasty nie idą spod spodu xD skąd ten pomysł. W szczeliny nawiewną jest i z deszczem ziemia, składniki odżywcze. Z wiatrem nasiona.
Najgorzej jak w kostce są mrówki one przekopują i nanoszą ziemię #!$%@? wie skąd
@geuze: polecam spryskać gorącym octem z wodą 3 razy w ciągu tygodnia. Rośliny usychają do korzenia, później wyrywasz i ładnie myjesz kostką myjką ciśnieniową. U mnie podziałało i mam spokój od ponad roku. Do mycia polecam jeszcze biodegradowalny Tenzi zielony do mycia kostki, bezpieczny dla zwierzaków.
. A wiesz, że posiadanie niewolnika się opłaca?


@srogie_ciasteczko: serio porównujesz kurczaka do człowieka? I warunki w których żyje kura (która zostanie zabita niezależnie od tych warunków) do niewolnictwa?

I jeszcze taki ktoś pisze o manipulacjach, jak sam się na nie łapie.


@srogie_ciasteczko: na jakie manipulacje się łapię? losowe jajko z chowu klatkowego jest dla człowieka bezpieczniejsze/zdrowsze niż losowe jajko z wolnego wybiegu
@megawatt jeszcze jedno, bo już nie mogę edytować. Naprawdę nigdy cię nie zastanawiało, że poglądy prostych ludzi takich jak ty, są zawsze dziwnie zgodne z tym co forsują wielkie korporacje, które w tych dziedzinach koszą ogromny hajs? xD no przypadek, zupełny przypadek xD

Mmm, jaja od kur trzymanych w małych klatkach, gdzie nie mają żadnego ruchu, z brakującymi piórami, z ropiejącymi ranami i karmione jednym i tym samym, bez naturalnego pokarmu w
Naprawdę nigdy cię nie zastanawiało, że poglądy prostych ludzi takich jak ty, są zawsze dziwnie zgodne z tym co forsują wielkie korporacje


@srogie_ciasteczko: wiadomo, trzeba otworzyć oczy i włączyć myślenie

zastanawiałeś się, dlaczego wszyscy mówią że picie wody kranowej (na której rząd zarabia), wysokoprzetworzonej (nie da się odtworzyć tego procesu w domu), do której dodawane są chemikalia jest zdrowsze niż z własnej studni albo rzeki? Dlaczego rząd walczy się z piciem