Wpis z mikrobloga

Nie ma dla mnie bardziej obrzydliwego auta od Hyundaia ix35/tucsona. Symbol wszystkiego co najgrosze w motoryzacji, przedstawiciel generycznych, bezpłciowych i prakstycznie identycznych SUVów.

Oststnio wujas co go małżonka namowiła na kupno jednej takiej karykatury mi sie zalił przy wódce, ze wydal kupę siana na kupę zlomu która prowadzi sie gorzej niz jego poprzedni Passat B5 i nie jest nawet w polowie tak pakowny.

BTW: Ford konczy z produkcją Mondeo i skupi sie na SUVach

#motoryzacja #samochody
Pobierz kobiaszu - Nie ma dla mnie bardziej obrzydliwego auta od Hyundaia ix35/tucsona. Symbo...
źródło: comment_1626071733ddwsPh17qzLrohCvHTZdZf.jpg
  • 160
@kobiaszu: ja tam lubię suvy czy crossovery ale tylko ze względu na to że mają jakiś ludzki prześwit pozwalający wjechać na krawężnik czy przejechać po jakimś szutrze trochę szybciej niż 20 km/h
@kobiaszu: Ta cała moda na suvy idealnie potwierdza jaką ściemą jest ta cała ekologia w motoryzacji, odstępuje się od produkcji małych, opływowych autek o niskim współczynniku oporu powietrza, a robi te ciężkie pokraczne krowy, które z racji swojej gównianej aerodynamiki i większej masy muszą palić więcej. Dodatkowo dochodzi przecież większe zużycie takich materiałów jak choćby klocki hamulcowe, czy guma potrzebna do produkcji takich wielkich opon. Ale tutaj Ci wszyscy pro eko
@GaiusBaltar co do tych ekranów dotykowych wszędzie, czytałem gdzieś że jest to najzwyczajniej w świecie oszczędzanie na wyposażeniu. Każdy element w samochodzie musi mieć homologacje, do tego każdy taki element ktoś musi zaprojektowac, zatwierdzić, uzgodnić, zlecić wykonanie, dochodzą kwestie o których normalnie się nie myśli typu jakie ma mieć wykończenie, jaki skok, jaki opór, co ma robić, czy ma świecić czy nie, potem prototypowanie, testowanie, zmienianie jeśli coś jest nie tak i
@Lardor co ty chcesz od chr. Przeciez to odpwiednik kompakta i wazy tyle samo co np golf ktory tez ma male silniki. Taki pseudo eco trend. Chr zastaw sie a pkaz sie co ty bredzisz to jest tani suvik malych rozmiarów
@Bratkello: bo to wygląda jak suv koła wielkie i wysokie jak stodoła czyli co reszta suvów przecież to bez różnicy. @quintic: xddd brzydkie to jak noc, golf może prosty ale Chr to już przesadził. Plus czytałem opinię na temat auta w trasie to tym bardziej podziękuję.
bo to wygląda jak suv koła wielkie i wysokie jak stodoła czyli co reszta suvów przecież to bez różnicy.


@Lardor: TIRy to chyba też SUVy, skoro mają duże koła i są wysokie jak stodoła? Argumentacja na poziomie wypoka.

Co do CH-Rki samochód ma wiele wad - ale brak świadomości do czego został zaprojektowany tylko świadczy o osobie która te słowa wypowiedziała.
ale chr kurna wygląda jak suv xd.


@Lardor: To, że przedmiot A wygląda jak przedmiot B to nie znaczy jest od razu przedmiotem B, bo przedmiot A może posiadać cechy które wyróżniają go na tle B.

Najpierw zrozum jakiś temat, a potem się wypowiadaj.
@Bratkello: "Crossover — rodzaj samochodu osobowego łączącego w sobie cechy wielu segmentów nadwoziowych, który wyodrębnił się z segmentu samochodów typu SUV i wszystko jasne" "Początkowo w samochodach typu crossover można było zauważyć fuzję głównie nadwozi typu kombi, SUV oraz hatchback. Po premierze takich samochodów, jak Honda Crosstour pojawiać się zaczęły także nawiązania w linii nadwozia do formalnie samochodów typu liftback, co jednak w marketingowym języku jest nazywane crossoverem typu coupé." Czyli
@Bratkello: "Miejskie crossovery łączą cechy głównie hatchbacków i SUV-ów, a przez swoją formę użytkową zaczynają też powoli wypierać z gam producentów miejskie kombi."