Wpis z mikrobloga

Nie ma dla mnie bardziej obrzydliwego auta od Hyundaia ix35/tucsona. Symbol wszystkiego co najgrosze w motoryzacji, przedstawiciel generycznych, bezpłciowych i prakstycznie identycznych SUVów.

Oststnio wujas co go małżonka namowiła na kupno jednej takiej karykatury mi sie zalił przy wódce, ze wydal kupę siana na kupę zlomu która prowadzi sie gorzej niz jego poprzedni Passat B5 i nie jest nawet w polowie tak pakowny.

BTW: Ford konczy z produkcją Mondeo i skupi sie na SUVach

#motoryzacja #samochody
kobiaszu - Nie ma dla mnie bardziej obrzydliwego auta od Hyundaia ix35/tucsona. Symbo...

źródło: comment_1626071733ddwsPh17qzLrohCvHTZdZf.jpg

Pobierz
  • 160
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 104
@kobiaszu: zgólcie wąsa xD skoro producenci tak cisną SUVy to oznacza to, że zdecydowana większość klientów je lubi i chce, a nie jakieś jednostki, które trzeba głęboko zrozumieć bo się zachowują irracjonalnie

Co do tego co zalaczyles - ta wersja faktycznie średnio wygląda, ale nowe Tucsony (2021 ale też ostatnie roczniki) to bardzo fajne stylistycznie auta.

Mondeo też nie mogę przeboleć - chyba długo nie będzie takiego auta w takim segmencie
@bullsh1t: nie przesadzajmy, nawet zwykłe budżetowe kombi potrafi wyglądać dobrze. Spójrz chociażby na linię obecnej octavii. Wygląda proporcjonalnie i estetycznie. Tym bardziej że za tym kształtem idą konkretne walory użytkowe. Jakbym potrzebował czegoś z dużym kufrem to bym nie pogardził i nie wstydził się czymś takim jeździć.
goferek - @bullsh1t: nie przesadzajmy, nawet zwykłe budżetowe kombi potrafi wyglądać ...

źródło: comment_1626072815xo4WpMgIl0kHqEzHYvFsoJ.jpg

Pobierz
@kobiaszu: moim zdaniem Toyota C-HR to największa paskuda. Miałem okazję tym jeździć i nigdy więcej do tego czegoś nie mam ochoty wsiadać. Ogólnie suvy to jedno wielkie bez guście i nieporozumienie. Auta w środku bardzo małe bagażniki również plus silniki szlifierki przy tej wadze. Śmieszne jednostki 1.2. Do terenu się to nie nadaję do miasta również kupują to ludzie z tego co widzę głównie dla prestiżu zastaw się a pokaż, a
Lardor - @kobiaszu: moim zdaniem Toyota C-HR to największa paskuda. Miałem okazję tym...

źródło: comment_1626073119gCBjkvbf9kfHSR5FMRcbVz.jpg

Pobierz
@bullsh1t: Czemu kombi gorsze? Kombi masz praktyczne, bez problemu sporo rzeczy przewieziesz, gdzie w suwie nic się praktycznie w tym bagażniku nie mieści. To nawet w trabancie jest większy bagażnik niż w suvach @albadorap: Ludzie dzisiaj z tego co widzę to muszą się pokazać, przed sąsiadami rodziną bo nowe auto kupili. @goferek: Moda się robi paskudna, jakaś fala z USA tym większe tym lepsze, co w wypadku silników tych
@albadorap: Producenci mają spory wpływ na wymagania rynku.

Popatrz na telefony. Kiedyś port jack czy gniazdo microsd było absolutnym standardem, bo było szybkie i wygodne. Teraz, dzięki ruchom Apple coraz więcej producentów z tego zrezygnowało. Czy jest to pod jakimkolwiek względem lepsze? Nie - jest mniej funkcjonalne. Co zyskali konsumenci? Kompletnie nic, jedynie stracili. Kto zyskał? Producenci, którzy robią bardziej wykastrowane produkty, w tej samej cenie, co tylko im zwiększa zyski.