Wpis z mikrobloga

Jestem najbardziej z------m typem inwestora. Robię dobre bety i większość tego co kupiłem zazwyczaj rośnie. Ale jestem chciwą k---ą i zamiast scashować to w odpowiednim momencie, to czekam na c--j wie co. Potem spada a ja dalej to trzymam. Normalnie inwestor w c--j długoterminowy, pewnie zdechne i dzieci odziedziczą jakieś zasrane mercatory i tritony.
#gpw #gielda
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ostrykuc666: Mam podobnie ale jednak inaczej, robię dobre bety i cashuje się na 20-30% zysku, a potem walor w--------a w kosmos, TIM, Polimex, asbis (kupowany po 2 zł i sprzedany po 4-4,50) i długo by jeszcze wymieniać.
  • Odpowiedz
I ja się mam podobnie. Większość spółek kupionych w październiku ubr. to dobiło mi do 60%, ale nie sprzedałem i teraz ma na nich wirtualny zysk 40 góra 50% i dopiero się zastanawiam co robić z nimi. Kasy nie potrzebuję, a w innne nowe deele inwestuje kolejną gotówkę.
  • Odpowiedz
@ostrykuc666:
Dokładnie jak kolega @spac_jesc_pracowac: pisze. Sam kiedyś handlowałem skinami/naklejkami w cs go i o ile kupno robiłem w dobrym momencie to miałem podobnie jak Ty przy sprzedaży tj. nie sprzedawałem jak urosło sporo i wtedy spadało xD
Dlatego spółki dywidendowe na long term są dla mnie idealną opcją, bo kupuję jak trochę spadną - rosną to w sumie git to zawsze mam jakiś papierowy zysk, spadają to
  • Odpowiedz
@ostrykuc666: rozwiązanie problemu jest proste - kupujesz za niewiele i jak rośnie to dokupujesz, a jak spada, to schodzisz z pozycji stopniowo. Nazywa się to piramidowanie
  • Odpowiedz
@ostrykuc666: Stosuj "mentalne trailing stopy". Ja robię tak, że jak otwieram pozycję to akceptuję stratę na poziomie 4-8% na pojedyńczje pozycji (w zależnosci od wielkości pozycji i momentu wejścia) i jak kurs idzie do góry to ustawiam SL lekko nad miejsce wejścia żeby nic nie stracić, a jak dalej idzie do góry to znowu przesuwam w zależności od poziomów wsparcia/oporu.

Robię tak, bo nie celuję żeby sprzedać na górce -
  • Odpowiedz
@ostrykuc666: Cały ja. Aż mi wstyd ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko co miałem i skeszowalem na jakimś g---o zysku, albo zesrałem się jak dodało teraz jest 3x wyżej, a moje "pewniaczki" dały mi ostatnio -40% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale odbijam od dna
  • Odpowiedz
  • 0
@ostrykuc666 musisz zrobić sobie system wychodzenia z inwestycji. Jak zaczyna rosnąć to sprzedaj np 40% w takim momencie żeby już jestes do przodu. 30% potrzymaj licząc na większy ale dalej realny zysk, a pozostałe 30% to takie a może się uda i urośnie jeszcze bardziej, ale nawet jak spadnie 30% wzgledem ceny kupna to i tak będziesz do przodu przez to co wcześniej sprzedałeś.
  • Odpowiedz